Steven Knight’ın Büyük Beklentileri karanlık bir rüya dünyasıdır.

anKeRcKO

Yeni Üye
Ancak, Dickens ve Knight’ta sıklıkla olduğu gibi, bundan daha karmaşıktır. Thomas yakın tarihli bir röportajda “Bence Jaggers büyük şehir hayatını ve onunla birlikte gelen hırs ve açgözlülüğü temsil ediyor” dedi. “Ama onunla daha fazla zaman geçirdikçe, onu bir erkek olarak neyin motive ettiğinin ve kim olduğunun inceliklerini görmeye başlıyoruz.”

Genel olarak Knight, “Karakterlerini seviyor, seviyor veya en azından affediyor” dedi Dickens, çünkü onların davranışlarına neden olan koşulları anlıyor. “Bu yüzden büyük bir sosyal reformcu olarak görülüyor ve ben de Jaggers gibi biriyle yapmaya çalıştığım şey bu. Ben onun yaptığı korkunç şeyleri anlatıyorum ama sen nedenini anlıyor ve onları affediyorsun.”

Aynı empati, Pip’in hayatını değiştiren mahkum Magwitch’e de gösterilir. Harris bir video röportajında ”Sadece kötü adamı oynamak kolay, ama içindeki adama ulaşmak daha ilginç,” dedi ve psikanalist Carl Jung’un yazılarını okumanın onun portresini şekillendirdiğini ekledi. Harris, “Magwitch o kadar arketip bir karakter ki, görünüşte özgür kalmış biri, yasaların dışında,” dedi. “Çocuğa neyi temsil edebileceğine dair bir fikir ediniyorsun.”

Hikayenin Knight versiyonunda Pip, romanın masum karakterinden daha hareketli bir karakterdir. Whitehead, “Onu safça oynamak kolay, ancak kusurlu, karakterinin narsist ve yıkıcı unsurları var” dedi. “Ona midesinde biraz ateş olduğunu göstermek istedim.” Knight’ın senaryosunun Pip’in hırsını, sosyal sınıfta yükselme arzusunu gösterdiğini ve onu “ateşe dönen bir güve gibi” tahrik ettiğini ekledi.

Karanlığı dengeleyen Knight, Colman’ı gösterişli bir şekilde oynayan Bayan Havisham’a kefaret olasılığını sunar. Karaktere giden yolunun dizinin kostüm tasarımcısı Verity Hawkes’tan geldiğini söyledi. Colman bir e-postada “Root elbiseyi büyütür ve sahneler ilerledikçe biraz daha küflenir,” diye yazdı. “Gönül yarası ve intikam arzusuyla Bayan Havisham’ın kabul ettiği, hatta memnuniyetle karşıladığı bir kanser var.”