“Succession”: Kendall Roy’un vedasında Jeremy Strong

anKeRcKO

Yeni Üye
Bu kış ‘Succession’ın son sezonunun çekimleri tamamlanırken, aktör Jeremy Strong eşiyle birlikte bir evin olduğu Danimarka’daki balıkçı köyüne uçtu. Sahilde tek başına yürüdü.

“Gün batımını izliyorum ve her zaman benimle olacağına ve her zaman benim bir parçam olacağına emin olduğum bir karaktere veda etmeye çalışıyorum” dedi.

Yedi yıl önce HBO dizisinin çekimlerine başlayan ve Kendall Roy rolüyle Emmy kazanan Strong için mutlu son oldu. Alışılmadık bağlılığa sahip bir aktör olarak, kendisini tamamen bir role adamaya çalışır. Acımasızca başarılı bir medya patronu olan Logan Roy’un (Brian Cox) yaralı oğlu Kendall ile de öyle hissediyordu.

Ancak Jesse Armstrong tarafından yaratılan “Succession” karakteri daha sert bir şekilde sona erdi. Kendall, Pazar akşamı yayınlanan son bölüme dev bir şirketin CEO’su olarak çıkacağına inanarak girdi. Ancak yine günbatımında su kenarında geçen son sahne Kendall’ı uyuşmuş, arkadaşsız ve terk edilmiş bıraktı.

Strong Pazartesi günü “Birileri bir zamanlar oyuncuların duygusal sporcular olduğunu söylemişti” dedi. “Ve bu gösteri benim için bir dekatlon gibiydi.”

Şimdi iyileşti. Ve Kendall’ı anımsatmayan bir kamyon şoförü şapkası, tişört ve kolye giymiş ve Kendall benzeri bir soğukkanlılıktan uzak bir spor yapan Strong, gösterişli bir Manhattan otel odasından Talking Tragedy, Vulnerability ve Hüzünlü Kendal Memleri. Bunlar röportajdan düzenlenmiş alıntılardır.

Kendall CEO olarak atanmalı mıydı?

Kesinlikle donanımlıydı. Dün gece gördüm ve gerçekten farklı olmasını istedim. Şirket ve ülke için iyi olacağını düşünüyor muyum? Demek istediğim, onun her ahlaki ve etik çizgiyi aştığını gördük. Acımasız bir pragmatizm gösterdi. O, babasının istediği şey haline geldi: hükmedebilmek ve ne gerekiyorsa yapmak için ahlaki katılığa ve esnekliğe sahip olmak. Bunun trajik olduğunu düşünürsek, CEO olmaya hazır olduğunu hissediyorum.

Logan Roy’un oğlunun olması onun için büyük bir trajedi miydi? Kendi yoluna gitseydi daha mı iyi olurdu?

Bir bakıma, Roy’ların tüm trajedisi, bunun içine doğmalarıdır. Jesse ve ben, babamın “Bir gün sen olacaksın, benim sahip olduğum işi alacaksın” dediği anın bu hatırasını yarattık. Yedi yaşındaki bir çocuğa bu sözü vermek ölüm cezasıdır. Kendall’ı kendisinin hak ettiğini düşünmeden bu yola sokar.

Bu karakterler, gücün tüm tuzaklarına sahiptir, ancak yaşamlarında veya yetiştirilmelerinde hiçbir şey onlara kişisel bir güç duygusu vermemiştir. Aksine, babaları ve anneleri bunu ellerinden aldı ve kendilerini güçsüz hissettirdi, bu da Kendall’ın aşırı telafi etme, çok çabalama ve aşma ihtiyacını açıklıyor. Hayatının iyi olması veya anlamlı olması için buna ihtiyacı var. Ve nasıl devam ettiğini dayanılmaz derecede acı verici buldum. Ahlaki pusulasını kaybetmiş. Bütünlüğünü kaybetmiş. Her şeyini kaybetti. Üzerindeki yedi yıllık çalışmam, Kendall Roy’un yavaş, durdurulamaz ölümüydü.

Nehir kıyısındaki son sahne bunu mu gösteriyor?

Bu sahneyi Şubat ayında Battery Park’ta çekiyorduk. Hayatımda hiç bu kadar üşümemiştim. Olanlar, cehennemin dokuzuncu çemberi donmuş gibiydi. Hiçbir şey hissedemedim. Suya girmeye çalıştım. Kendall’ın tekrar tekrar kaybetmesini izledik ama bu bir felaket gibi hissettiriyor.

Hiçbir şeyin geri döndüğünü sanmıyorum. Jesse, bu anı atlattıktan sonra kendisi için bir gelecek olabileceğini hissetti. Tüm umudumu kaybetmiş gibi hissettim. Ben de kalktım, bariyeri aştım ve kazıkların üzerine çıktım. Aktör Colin’i oynuyor [Kendall’s bodyguard, played by Scott Nicholson] koşarak beni durdurdu. Kendall ölmek mi yoksa kurtulmak mı istiyordu bilmiyorum.

Su, Kendall için her zaman önemli olmuştur.

Her zaman havalanabileceği veya dalabileceği ve içinde boğulabileceği bir yerdedir. Hayatının eşiğinde.

Kendall, çok güçlü bir adamın favori oğludur. Neden kendini hep bir yabancı olarak görüyordu?

Aşırı ayrıcalıklardan gelen ve bununla birlikte geleceğini düşündüğü uygun güveni içselleştirmemiş birçok insan tanıyorum. Bu karakter hiçbir zaman kendi teninde rahat olmamıştı. Bu rahatsızlık ve eksiklik, bağımlılığının ve hırsının bir parçasıydı.

Finalde ayrıca küçük Roy kardeşler arasındaki bağı ve sevgiyi vurgulayan bazı Barbados sahneleri de yer aldı. Siz ve diğer oyuncular aile gibi hissettirmek için nasıl çalıştınız?

Bu sadece kat ettiğimiz mesafe, yedi yılda 40 saatlik tarih. Hepimizin birbirimizle olan ilişkisi – tüm sayfalara erişmek çok kolay. Derin bir sevgi, şefkat ve bağlantı vardır ve ardından sürtüşme ve düşmanlık da vardır. Hepsini. bu insanları seviyorum Yazmak genellikle bizi uyumsuzluk ve düşmanlığın olduğu bir yerde buluşmaya çağırırdı ama ben düklerimizi bırakıp birbirimizin arkadaşlığından zevk alabildiğimiz zamanları severdim. Tüm seride çektiğimiz son sahne buydu, “Krallara Yakışır Akşam Yemeği”. Gerçekten harika bir sondu.

Ve o “King’s Dinner” smoothie’sini mi içtin?

evet zorundaydım O smoothieyi içmiyorsam, Kendall’ın CEO olmayı ne kadar çok istediğini yeterince umursamıyorum demektir. O içmek zorunda, bu yüzden ben de içmek zorundayım, aksi takdirde bu sadece bir başarıdır. Ben de içtim, dışarı çıktım, kustum, denize atladım ve tekrar içmek için geri döndüm. Neyse ki sadece birkaç tane yapmak zorunda kaldık.

İnsanlar genellikle oyuncuları karakterleriyle karıştırırlar. Kendall ile aranızdaki benzerlikler ve farklılıklar nelerdi?

Kendall gibi olmak gibi bir özelliğim vardı; Hep oyuncu olmak istemişimdir. Belirli bir makineye tam oturan bir dişli olduğuma dair güçlü bir his var içimde: hayatım bana ancak bu işi yaparken anlam ifade ediyor. Kendall’ın aksine, bunu yapmak zorundayım.

Ama bunun onun için ne anlama geldiğini anladım. Bu işi uygulama ve yapma şansım olmasaydı hayatımın ne kadar cansız hissedeceğini gerçekten hayal edemiyorum. Kendall inatçı olarak kabul edilir. Sanırım bu yargılanacak ya da alay edilecek bir şey haline geldi, ama her zaman çaba sarf etmem ve çok çalışmam gerekti. Bunun bir değeri olduğunu düşünüyorum ve başka türlü nasıl yapacağımı bilemezdim.

Ancak, farklılıklar çoktur. Üç küçük çocuğum var ve hayatımın çoğu Süpürgedeki Oda’yı okumak ve bir baba, koca ve arkadaş olmak, Kendall’dan çok farklı bir varoluş.

Kendall kısa sürede hayranların favorisi oldu ve bir sürü memeye ilham verdi – üzgün kendall, kız bebek kendal. Hayranlar karakteri yanlış mı anladı?

Tüm bunlardan kaçınmayı başardım çünkü gerçekten çevrim dışı ve sosyal değilim. Artık etrafta bez çantalar ve tişörtlerle dolaşan insanlar görüyorum ve insanların her türlü şeyi karaktere yansıtması çılgınca. Karakter bir turnusol testi gibidir. Bazı insanlar “seğirme” kelimesini kullanır, diğerleri onu inanılmaz derecede sevimli bulur. Bunların herhangi birinin yanlış anlaşıldığını düşünüyor muyum? Bilmiyorum. Bu karakterde, bu tür bir erkek-erkekte bir şeyler var – bir çocukken onun hikaye anlatımını gördüğümde beni her zaman etkileyen çok sayıda erkek kırılganlığı var. O an bizim kültürümüzdeki insanlar buna ya alaycı ya da empatik bir şekilde tepki verirler. Kimseye nasıl tepki vereceğini söylemek benim işim değil ama kırılganlıkla ilgili kutuplaşan bir şey var.

Bir sanatçı olarak amacınızın her şeyi sahada tutmak olduğunu söylediniz. bunu yaptın mı

Evet bende var. Evet. Evet. Evet. Bir arkadaşım bana mesaj attı ve “Çöle gidip ölsen iyi olur” dedi.

Bu tebrik etmenin eğlenceli bir yolu.

Hayatımda bu kez ve umarım daha birçok kez – Bunu ölene kadar yapmak istiyorum – bir eserle tam olarak ifade edildiğimi hissettim.

Bu karaktere ve bu dünyaya veda etmek için bir şey yaptın mı? Herhangi bir ritüel?

Bu, bir sanatçı ve bir insan olarak birçok yönden benim için yekpare bir deneyimdi. Hayatımı birçok yönden değiştiren bu şovdayken üç çocuğum oldu. Sanırım ritüel tamamen yatırım yapmaktı. Bu olduğunda, dünyada benim için önemli olan tek şey buydu. Bittiğinde gerçekten gitmiş demektir. Bunun için elimden gelen her şeyi verdim ama ona tutunamıyorum, sahiplenemiyorum. Sahip olduğumu hissetmiyorum.