“‘Taç’: Peter Morgan veda ediyor”

anKeRcKO

Yeni Üye
Morgan, kraliyet ailesinin “herkes için gölge bir aile gibidir, bu yüzden insanların bu kadar güçlü fikirleri var.” Ve bir oyun yazarının krallar, kraliçeler ve liderler hakkında yazması doğru ve uygundur. Tarihsel olarak, dünyayı anlamlandırmak için yaptığımız şeydir.”

Neredeyse on yıldan fazla bir süredir dizi, aralarında Claire Foy, Vanessa Kirby ve Emma Corrin’in de bulunduğu genç aktörleri yıldız haline getirdi. Genç Prenses Margaret’i oynayan Kirby, bir e-postada “Hayatımı değiştirdi” diye yazdı. Morgan, “rol ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, kavisleri ve derin duygusal yolculukları nasıl çizeceğini bildiğini” söyledi ve Morgan’ın her zaman “öngörülemeyen, karmaşık ve zorlayıcı olanı” teşvik ettiğini ekledi.

5. ve 6. sezonlarda Diana’nın erkek arkadaşı Dodi’yi canlandıran Khalid Abdalla, rolü üstlenmeden önce kraliyet ailesiyle ilgili bir dizi izlemekle ilgilenmediğini söyledi. Ancak gösteriye katıldığında, “Peter’ın daha önce sahip olmadığınız bir bakış açısını nasıl ele aldığına ve bildiğinizi sandığınız şeyleri yeniden düşünmenize neden olmasına hayran kaldığını” söyledi.

Abdalla, Dodi ve babasının karakterlerine gelince, “El Fayedlere acıları için kültürel bir alan vermesi çok duygulandırıcıydı” dedi. “Hikayenin bu tarafında ele alınması ve kabul edilmesi gereken bir körlük var ve Peter bunu yaptı.”

Morgan, her sezon için, ilgili dönemin ayrıntılı bir zaman çizelgesini oluşturmak üzere en az altı ay boyunca çekirdek bir ekiple çalıştı; bir araştırma ekibi, her sahne için belgeler, fotoğraflar ve diğer arka plan materyallerini sağladı. “Hikâyelerle bulmaca gibi oynamayı seviyorum” dedi. “Çok spesifik ve detay odaklıyım; Eğer doktor olsaydım, dirsekçi olurdum!”