Ted Lasso 3. Sezon 7. Bölüm Özeti: Restaurant Week

anKeRcKO

Yeni Üye
Bölümün sonunda Sam, babasını bozuk restorana götürür, ancak takım arkadaşlarının onu tamir etmek için çok çalıştığını görür. Pekala, bölümün çoğunu Sam’in restorana neden Ola’s adını verdiğini hatırlamaya çalışarak geçirdiğimi itiraf etmeliyim; İpuçları için 3. bölümü ve hatta geçen sezonu yeniden kontrol etmeyi planlıyordum. Ama gerek yok. Simi, “Mr. Obisanya”, onda bunların hiçbiri yok. “Bana ‘Ola’ de” diyor ona. Bumbercatch restoranın tabelasını yeniden aydınlatırken yüzündeki ifade son derece sevecen, ama jenerik akmadan hemen önce mutfakta Sam’le girdiği o çizgiden daha az sevimli.

Keley ve Jack

Muhtemelen Keeley ve Jack, son bölümde Aurora-Borealized’i kalplerinin içeriğine göre yaptılar ve bu sefer çoğunlukla kahveye bağlı kaldılar, ancak bu kahveler arasında imzalı Jane Austen ilk baskıları ve mücevher dolu hamur işleri yer alıyor. Bu arada, Jack’e papatya sevgisinden bahseden Keeley, papatyalarla dolu bir ofise geri döner. Rebecca’nın açıkladığı gibi, büyük, pahalı jestlerden bunalmış halde “aşk bombası” haline gelir.

Kısa bir not olarak, Rebecca, Jack’in aşk bombalamasını yıllar önce Rupert’la kur yapmasıyla karşılaştırdığında, ne kadar çabuk reddedilirse reddedilsin, kesinlikle kötüye işarettir. Ancak Rebecca, isteyerek veya istemeyerek, biraz daha az çekici bir ışıkla da resim yapıyor. Rupert’tan bir Jaguar’ı kendi aracıyla kabul etti ikinci buluşma? Ve Jack’in kendisi ve Keeley’nin akşam yemeğini ödediğini öğrendiğinde, kendisi de inanılmaz derecede zengin olan Rebecca götürmek için masaya iki şişe 1934 Chateau Cheval Blanc St Emilion Premier Grand Cru koyuyor mu? Çevrimiçi olarak her biri yaklaşık 2.000 $ karşılığında satıyorlar! (Sadece bana mı öyle geliyor yoksa Jack’in gizlice Keeley ve Rebecca’nın akşam yemeği için para ödemesi biraz sapık mı?)

Daha önce, Keeley’nin ofisinde -Keeley’nin penceresinin opaklığı hakkında tekrar tekrar yapılan şaka biraz fazlaydı- patronuyla bir ilişkinin ne olduğunu merak etti. (Geçen sezonun Rebecca-Sam ilişkisi sırasında beklediğim sahne buydu; buna daha sonra değineceğiz.) Jack, “Başımız belaya giremez çünkü biz yetişkinlere razıyız” – bu oldukça yanlış – “ve ben Cinayetten uzak, zengin.” Bu muhtemelen doğru, ama pek uygun değil. Ve Keeley sıkıştığında ve Jack kendisini “Epstein ile bağlantılı herkes” ile karşılaştırdığında – bu, romantik bir partnerde aradığım karşılaştırma değil.

Bana mı öyle geliyor yoksa Rebecca’nın jaguarı ve Keeley’nin Jane Austen’ı, çiçekler ve elmas yüzük (gerçi çabucak geri dönüyor), Nate’in parıltılı ve yıldızların yapıştırıldığı büyük bir ayakkabı kutusu hareketiyle keskin ve muhtemelen kasıtlı bir tezat oluşturuyor mu? Burada pek çok kırmızı bayrak görüyorum – Rebecca’nın “Bazen parlak şeyler kararabilir” satırından bahsetmemiştim bile – ve herhangi bir derecede aşk körlüğünün nihayetinde onları yeşile çevireceğinden emin değilim.

Takım

Bu, bölümün en zayıf halkasıydı. Son bölümde Hollandalı yıldız Johan Cruyff’un 1970’lerdeki stratejisi “Total Football”u Ted’in halüsinasyonla yeniden icat etmesinden sonra, koçluk ekibi bir sonraki maça hazırlanmak için takımı ilkeleri konusunda eğitmeye başlar.