“Temizlikçi Kadın” ve “X-Men” oyuncusu Adan Canto 42 yaşında hayatını kaybetti

anKeRcKO

Yeni Üye
“The Cleaning Lady” ve “Designated Survivor” gibi televizyon dizilerindeki rollerinin yanı sıra “X-Men: Days of Future Past” filmindeki Sunspot rolüyle tanınan Meksikalı aktör Adan Canto, Pazartesi günü hayatını kaybetti. . 42 yaşındaydı.

Ölümü, nedeninin apandis kanseri olduğunu söyleyen gazeteci Jennifer Allen tarafından doğrulandı. Nerede öldüğünü söylemedi.

On yılı aşkın bir süredir devam eden oyunculuk kariyerinde Bay Canto, kontrole muhtaç öfkeli bir suçlu, kendine güvenen bir politikacı ve ateşli bir çizgi roman kahramanı gibi çeşitli roller oynadı.

Bay Canto, 2013 yılında Collider ile yaptığı bir röportajda “insanlardan, onların psikolojilerinden, dürtülerinden ve onları anlamaya çalışmaktan her zaman etkilendiğini” söyledi.

İlk gösterimi 2022'de Fox'ta yapılan “Temizlikçi Kadın”da Bay Canto, Elodie Yung'un canlandırdığı bir kadını, bir cinayete tanık olduktan sonra suç örgütüne katan gangster Arman Morales'i canlandırdı. Dizi bu yıl üçüncü sezonuna giriyor.

Ayrıca Kiefer Sutherland ve Maggie Q'nun başrollerini paylaştığı ABC kanalındaki siyasi drama Designated Survivor'da politikacı Aaron Shore'u canlandırdı. Bay Canto, 2014 yılında “X-Men: Geçmiş Günler Gelecek”te mutant Sunspot'un başrolünü oynadı. ilk büyük film rolü.

Bay Canto, 5 Aralık 1981'de Meksika'nın kuzeyindeki Coahuila eyaletindeki Ciudad Acuña şehrinde doğdu. 2022'de Anthem Magazine'e, yedi yaşındayken memleketindeki sahnelerin çekildiği “Like Water for Chocolate” filminin 1992 film uyarlamasında figüranlık yaptığını söyledi.

Bay Canto dergiye şunları söyledi: “Bunu çok net hatırlıyorum; sadece sette olma ve bir dünya yaratma deneyimini yaşadım.” “Gardırop, set, çok güzel bir şeydi. Ama bu dünyanın bir parçası olacağımı hiç düşünmezdim.”

Bay Canto ayrıca ABD-Meksika sınırı yakınındaki Del Rio, Teksas'ta büyüdü.

Eğlence alanındaki kariyeri resmi olarak 16 yaşındayken, barlarda şarkı söylediği ve televizyon için şarkılar ürettiği Mexico City'de müzisyen olmak için evden ayrılmaya karar vermesiyle başladı.

Orada reklamlarda oyuncu olarak da iş buldu; Yeterince oyuncu yönetmeni onun becerilerini fark ettikten sonra, 2009 yılında Meksika televizyon dizisi “Estado de Gracia”da rol aldı.

Bay Canto, Collider ile yaptığı röportajda “Meksika'da müzik işe yaramadı” dedi. “Oyunculuğa ilgi duydum ve ona aşık oldum. Harikaydı! Dinlenmek için harika ve güvenli bir yerdi.”

2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Kevin Bacon'un başrol oynadığı bir suç dizisi olan “The Follow” ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Ayrıca “Narcos”, “Mixology” ve “Blood and Oil” filmlerinde de yer aldı.

Bay Canto ayrıca 2020'de gösterime giren ve San Antonio Film Festivali, Los Angeles Film Ödülleri ve Iowa Bağımsız Film Festivali'nde ödüller kazanan kısa film “The Shot”ın da yönetmenliğini yaptı.

Sayın Canto, Anthem Dergisi'ne verdiği röportajda yönetmenlik yoluyla kendini sanatsal olarak ifade etme ihtiyacı hissettiğini söyledi.

“Sadece belirli dünyaları hayal ettim ve onları belirli bir şekilde hayal ettim” dedi.

Eşi Stephanie Ann Canto ile 2012 yılında Brooklyn'de tanıştı. Bayan Canto'nun yanı sıra, Bay Canto'nun iki çocuğu Roman Alder (3) ve Eve Josephine (1) hayatta kaldı.