The Crown’da Kate Middleton’u oynayan Meg Bellamy kimdir?

anKeRcKO

Yeni Üye
Meg Bellamy hayatını değiştirecek çağrıyı aldığında -aylar süren seçmelerin ardından “The Crown”un son sezonunda binlerce adayla birlikte Kate Middleton’ı oynayacağını söyleyen çağrı- o zaten sahnede duruyordu. Windsor Kalesi’nin gölgesi. Ama henüz bir kraliçe gibi görünmüyordu.

21 yaşındaki Bayan Bellamy geçen ay Londra’daki bir otel odasında “Legoland’daki bir teslimat otoparkında çöp kamyonlarının arasında kılık değiştirerek saklanıyordum” dedi. “O zamana kadar en düzenli oyunculuk işim kırmızı plastik tuğlayı oynamaktı.”

2022’de, Twitter’da Kate Middleton rolü için bir oyuncu seçimi çağrısı fark ettiğinde, profesyonel oyunculuk deneyimi olmayan bir tema parkı sanatçısı olarak çalışıyordu. Üniversite yıllarında dünyanın en ünlü kadınlarından birini canlandırmanın rekabeti kıyasıya yaşandı. Binlerce genç oyuncu oyuncu kadrosuyla ilgili videolar yayınladı. Ancak bir komşusu onun gelecekteki Britanya Kraliçesi’ne benzerliğini fark ettikten sonra, drama okullarından birçok kez reddedildikten sonra perişan olan Bayan Bellamy, rolü denemeye karar verdi. Kaseti gönderdikten üç hafta sonra bir telefon aldı; bu, birkaç ay süren oyuncu seçimi sürecinde ilk çağrıydı.

“Rolü alacağımı hiç düşünmemiştim, en azından ilk başta” dedi. “Fakat her turda gerçek bir şansım olduğunu ve bunun aslında onu koruma şansım olabileceğini hissettim. Zamanı geldiğinde tamamen şok oldum.”

Şimdi, bu çağrının üzerinden iki yılı aşkın bir süre geçtikten sonra, Bayan Bellamy’nin bilinmezlikten yıldızlığın eşiğine doğru olan yolculuğu oldukça ilerlemekte gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta Daily Telegraph’ın ön sayfasında yer alan diziden, 2002 yılında Bayan Middleton’un cesur, transparan Prens William elbisesiyle ilk kez bir hayır kurumu moda podyumunda dikkatleri üzerine çektiği söylentilerinin yaşandığı anı yeniden canlandıran bir kare kullanıldı.

Bu hafta, “The Crown”un 2. Bölümünün 14 Aralık’ta yayınlanmasından önce, Bayan Bellamy, blazer giydiği Moda Ödülleri’ne katıldıktan 24 saat sonra, krem rengi Valentino sütunlu elbisesiyle Londra galasında kırmızı halıya çıktı. takım elbise ve Huishan Zhang imzalı kravat.

Ve aylarca Gucci ve Dior gibi büyük moda markalarının ilgisini çekti – Temmuz ve Eylül aylarında Paris’teki Dior gösterilerine katıldı – şöhretin doruklarına çıkmadan önce cazip sözleşmelerle gelecek vaat eden yetenekleri avlama alışkanlığı olan. Sonuçta, eğer bir moda evi Galler Prensesi’ni ruj ve çanta satması için kiralayamıyorsa, belki de milyonlarca seyirciye onu canlandıran bilinmeyen aktris bir sonraki en iyi şey olabilir.

The Crown’un altı sezonu boyunca oyuncu kadrosu büyük ölçüde tanınmış oyunculardan oluşan bir takım tarafından desteklendi, ancak aynı zamanda 4. Sezonda Prenses Diana’yı oynayan Emma Corrin de dahil olmak üzere birçok yeni yüzün ışıltılı kariyerlerine de ivme kazandırdı. Yöneticilerin bu rol için kendisine şans vermesini sağlayan Bayan Bellamy’nin özelliği neydi?

The Crown’un kast direktörü Robert Sterne, “Onun açıklık, zeka ve nezaket sergilediğini ve Prens William’ı oynayan Ed McVey ile arasında bir kimya olduğunu gördük” dedi. Meg’le yolculuğa çıkmak istiyordun. Onun sana hikâyeyi anlatmasını istedin.”

Kate’e adaleti sağla

Bayan Bellamy ve Bayan Middleton arasındaki narin yüz hatları ve tatlı, parlak kumral saçlarının ötesinde benzerlikler hakkında çok şey söylendi. Her ikisinin de Berkshire kraliyet ilçesinde yakın ailelerle nasıl büyüdüğünü. (Bayan Bellamy aslında Leeds, Yorkshire’da doğmuştu ve bazı sesli harflerinde hâlâ varlığını sürdüren hafif bir İskandinav üstünlüğüne sahipti.) Her ikisi de okulda son derece sportifti ve lakros’a özel bir düşkünlükleri vardı. (Kendisinin akademisyen olduğunu söyleyen Bayan Bellamy aynı zamanda sınıf temsilcisine benzer bir şekilde okul müdürüydü.)

Ancak St Andrews Üniversitesi’nde sanat tarihi okuyan Galler Prensesi’nin aksine Bayan Bellamy üniversiteye gitmedi. Grease’deki Sandy ve We Will Rock You’daki Scaramouche da dahil olmak üzere okuldaki müzik prodüksiyonlarında birçok başrolden sonra tek yapmak istediği oyunculuktu. İnsanların, liseden mezun olduktan aylar sonra gelen kendisi gibi bir atılım için ömür boyu beklediklerinin bilincinde.

Altı ay süren çekimlerden önce Bayan Bellamy, Bayan Middleton rolüne hazırlanmak için aylar harcadı. Belgeseller izledi ve araştırmacıların derlediği gazete kupürlerini okudu. Performansını mükemmelleştirmek için hareket ve vokal koçlarıyla da çalıştı. Repliklerini çalışırken giymesi için eve kostümler (dekolteli geniş kot pantolonlar, peplum üstler, geniş kemerler ve diz boyu saçaklı süet botlardan oluşan nostaljik, 2000’lerden ilham alan bir gardırop) aldı.

Bayan Bellamy, “Deli gibi görünüyor olmalıyım” dedi. “Onun gibi giyindim, onun hakkında bir kitap okudum ve evde dolaşırken onun gibi ses çıkarmaya çalıştım.” Bayan Middleton’un 2011’de resmi olarak kraliyet ailesine katıldıktan sonra sayısız kaydı olmasına rağmen, bunun dışında bir avuç paparazzi fotoğrafı, Prens William’la ilk arkadaş olduğu ve sonra aşık olduğu St. Andrews’da geçirdiği zamandan geriye kalan çok az şey.

Bayan Bellamy, “İlk basın röportajını 29 yaşında nişanlandığında verdi, bu yüzden bir nevi boş bir tuval gibiydi” dedi. “Hayatın onu nereye götüreceğini ve William’ın kocası olacağını bilmeden önce nasıl biri olacağını düşünerek çok zaman harcadım. Umarım Kate’in hakkını vermişimdir.”

Aynı zamanda, kraliçe olmanın getirdiği karmaşıklıkları ortadan kaldırıp onu üniversiteye giden ve aşık olan bir kız olarak tasvir etmenin de güzel olduğunu ekledi.

Bayan Bellamy ve Bay McVey’in St. Andrews’da çekim yaparken çekilmiş fotoğrafları bu baharda ortaya çıktığında ve o zamandan bu yana, onların kişisel yaşamlarına ve bir sonraki kariyer hamlelerine internette çok fazla ilgi vardı. (Bayan Bellamy şu an için bir sonraki rolünü açıklamadı.) Son zamanlarda kamuoyundaki imajını geliştirmek ve kendine bir marka oluşturmak için stilist Felicity Kay ile çalışıyor.

İlgi odağı olmak ona kraliyet olmanın nasıl bir şey olduğu konusunda belirsiz bir fikir verdi mi?

“Bunu düşündüm, özellikle de yayınlanmadan önce daha fazla basın çalışması yaptığımız için” dedi. “Kraliyet ailesinin her gün maruz kaldığı baskıyı gerçekten hayal edemiyorum. Yani geçen aya kadar Hollywood’a hiç gitmemiştim. O zaman sadece ben orada değildim, aynı zamanda insanların adımı haykırdığı kırmızı halıdaydım.”

Şöyle ekledi: “Ama kendime bunun her zaman hayalini kurduğum bir şey olduğunu söyleyip duruyorum. Bundan önce okul üniforması giydiğimi ve yalnızca Primark gibi cadde markalarına paramın yettiğini unutmamalısın.”