Wes Bentley dibe vurmuştu. Şimdi Yellowstone’da.

anKeRcKO

Yeni Üye
“Sonra günün geri kalanına her şeyi taşımadan eve gitmeye çalışırsın,” dedi.

Ancak bu, özellikle bir karakterle bu kadar uzun süre yaşadıktan sonra her zaman kolay olmuyor.

Bentley, “Kariyerimin büyük bir bölümünde onu kapının dışında veya bir sporcunun deyimiyle sahada tuttuğum için kendimle gurur duydum,” dedi. “Ama ben üzgün olmasam da Jamie’nin hüznü tüm hayatımı kaplıyor. Harika bir aileye sahip olduğum ve hayatta olduğum yerde olduğum için çok şanslıyım ama o her zaman arkamda ve özellikle ben çekim yaparken beni tırmalıyor.”

Karısının bazen Jamie’nin istenmeyen varlığına işaret etmesi gerektiğini söyledi: “Artık eve gelmesine izin ver,” diyor ona. “‘Jamie eve geliyor ve onu burada istemiyoruz.'”

Ancak bu sezon Jamie’nin adımları biraz daha canlıydı. Dutton ailesinin kurumsal düşmanları, Jamie’yi ailesinin çıkarlarının aleyhine çevirmek için bir barakuda olan Sarah Atwood’u (Dawn Olivieri) serbest bırakır. Zor değildi; Jamie’nin kızgınlığı patlamayı bekleyen bir volkana dönüşmüştü. Ancak Sarah, Jamie’yi baştan çıkarıp kulağına Lady Macbeth gibi fısıldadığından beri, Olivieri hem oyuncuda hem de karakterde bir değişiklik fark etti. Bentley’nin kendinden daha emin hale geldiğini, kendi hatası olmayan şeyler için özür dilemeye daha az istekli olduğunu söyledi.

Yakın tarihli bir görüntülü görüşmede “Wes’in birlikte çalıştığımız kısa sürede bile bir erkek olarak değişmesini izledim” dedi. “Bir aktör olarak canlandırdığınız karakteri özümsememek gerçekten zor. Sadece o kişi olursun. Gerçekten iyi bir aktör olduğunuzda, sanki elinizden gelmiyor. Ve Wes gerçekten iyi bir oyuncu.”

Jamie’nin hüznü her zaman kötülük yapma kapasitesinin yanında yaşadı. Beth’in baskısı altında, biyolojik babasını ve daha önce ailenin suç faaliyetlerine çok yaklaşan bir muhabiri öldürdü. Son bölümde, John ve Beth’i ortadan kaldırmak için lojistiği düşünmeye başladı. Bu gelişmeler sayesinde Bentley, çaresizlik ve soğuk, Makyavelci hesaplamanın aldatıcı bir karışımını yarattı.