Yukatel Kayserispor’da olağanüstü genel konsey yapılacak

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR – HABER

Spor Toto Üstün Lig takımı Yukatel Kayserispor’da yönetimsel manada birtakım gelişmeler yaşanıyor.

Seçim sonucu geldi

Yukatel Kayserispor, resmi itnernet sitesinden yaptığı açıklamayla 10 Aralık Cumartesi günü olağanüstü seçimli genel şura yapılacağını bildirdi. İç Anadolu grubunun açıklamasının tamamı ise şöyleki: “Yönetim Heyeti’nin Lideri ve üyelerinin iştiraki ile toplanarak 10.12.2022 Cumartesi günü Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda saat 11.00’de olağanüstü seçimli genel şura yapılacaktır. Kâfi çoğunluğunun sağlanamaması halinde toplantının 1 hafta daha sonra birebir yer ve saatte çoğunluğa bakılmaksızın yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Gözbaşı veda sinyalini vermişti

Yukatel Kayserispor Harika Lig’in 14. haftasında Otomobilim.com Konyaspor’a 2-1 yenilmişti. Maçın akabinde kulüp lideri Berna Gözbaşı, gözyaşları ortasında şu açıklamaları yapmıştı: “3 yıl evvel bu kulübe lider oldum. her insanın uğraşıyla bir yerlere gelmeye çalıştık. Kayserispor tarihinde kulübe benim kadar katkısı olan bir lider herbiçimde olmamıştır. Bu kulübün yaşaması için tüm imkanlarımı sundum. Lakin bu noktada yapılacak bir şey kalmadı. Ben artık kentin ileri gelenlerine nazaranvden affımı istediğimi duyurmak istiyorum.”

Kurulun toplanacağını da söylemişti

Berna Gözbaşı, olağanüstü genel konseyin toplanacağını da belirterek kelamlarına şöyle noktalamıştı: “Dünya Kupası içinde Kayseri’nin bu kulübe sahip çıkması gerekiyor. Kulübün yaşaması için ne yapılması gerekiyorsa buna Dünya Kupası içinde karar verilmesi gerekiyor. Buradan Kayserispor’un başka acıklı kulüplere dönmemesi için de gerekli çağrıyı yapıyorum. esasen yeni spor kulüpleri yasası gereği de bir genel heyet yapılması gerekiyor. tıpkı vakitte başka şeyler de konuşulur.”

Asbaşkan ortaya girmişti

Yukatel Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı’nın gözyaşları ortasında nazaranvinden affını istemesi üzerine kulübün asbaşkanı Ali Çamlı ortaya girmiş ve şunları söylemişti: “Başkanımız Kayserispor’u evladı üzere gördüğü için duygulanıyor. Şu an alınan bir karar yok. Bir karar alınırsa biz bunu duyururuz. Şu an nazaranvinin başında. Artık bu hususla ilgili konuşmak abesle iştigal diye düşünüyorum.”

Kurul 11 basamaktan oluşacak

Yukatel Kayserispor, resmi internet sitesinden olağanüstü genel konseyin planını da paylaştı.

İşte olağanüstü genel şuranın planı:

1. Açılış ve yoklama
  2. Divan teşekkülü ve Divan’a imza yetkisi verilmesi
  3. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması
  4. Yönetim Şurası faaliyet raporunun okunması
  5. Denetim Konseyi faaliyet raporunun okunması
  6. Mali tabloların okunması, müzakeresi
  7. Yönetim Şurası’nın idari, mali ve hukuksal istikametten ibrası
  8. Denetim Konseyi’nin idari, mali ve hukuksal istikametten ibrası
  9. Seçim (yönetim, disiplin ve kontrol şurası üyeleri seçilecek)
  10. Dilek ve temenniler
  11. Kapanış
Kayserispor ortaya 6. girdi

Çağdaş Atan’ın çalıştırdığı Yukatel Kayserispor, Dünya Kupası içindilk evvel Üstün Lig’de 14 maça çıktı. 14 maçta 23 puan toplayan sarı kırmızılılar 6. sıraya yerleşti. Ziraat Türkiye Kupası’nda da yoluna devam eden İç Anadolu takımı, kupanın beşinci tipinde Gençlerbirliği ile karşılaşacak.