Zoë Chao, bir süreliğine “Party Down” ile biraz fazla özdeşleşti.

anKeRcKO

Yeni Üye
Chao oyuncu olmak istemiyordu. Providence, RI’da doğdu, Brown’da sanat tarihi okudu, ancak belirtilen ana dalına rağmen, son yılını sınavlarına çalışmak yerine drama departmanında tek kişilik bir şov hazırlayarak geçirdi.

“Zamanımı her zaman performans göstererek geçirdiğimi fark ettim” diye açıkladı. “Bu bir pivottu.”

West Hollywood’daki Bar Marmont’ta çalıştığı Los Angeles’a taşınmadan önce San Diego’daki California Üniversitesi’nde Lisansüstü Tiyatro Programına katıldı. Televizyon ve film rolleri için seçmelere girerken masa bekledi.

“Öyle tahmin edilemez ve iç karartıcıydı” diye hatırlıyor. Yıl 2014 ve teklifler gelmiyordu. Party Down’ı bu sıralarda keşfetti ve hayatı ile şov arasındaki paralellikler ince değildi.

“Bazen görmek zordu,” diye itiraf etti. “Her gün kendine soruyorsun, havlu atıyor muyum?” Yakında çıkacak bir filmden bir karakterin kesildiği bir anı hatırladı. Çayını karıştırırken gözlerini devirerek, “Bu duyguyu biliyorum,” dedi. “‘Succession’dan çıkarıldım! Bazen insanlar bana bu krediyi soruyor ve ben de ‘Evet, midillim geldi’ diyorum.” (Birinci sezonun 4. bölümünde “Joyce Miller’ın Asası” olarak anılıyor.)

İlk atılımı, onu 2017’de Sundance’e götüren God Particles adlı bir web dizisiyle geldi. 31 yaşındaydı ve oyunculuğu bırakmasına aylar kalmıştı, ancak yeni bir menajerle son bir adım atmaya karar verdi ve işe yaradı. İki yıl sonra, Avusturya’da Julia Louis-Dreyfus ve Will Ferrell ile bir film çekiyordu, ardından HBO dizisi Love Life’daki Sara Yang rolü için New York’a döndü ve bu performans sonunda “The” filminde başrol oynamasına yol açtı. partiden sonra.”