Beşiktaş’ta Ahmet Işık Çebi’den, Portekizli Hoca ve Üzüm Bağı İtirafı

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR – HABER

Beşiktaş’ta Lider Karaveli’nin yerine getirilen Valerien Ismael için Vodafone Park’ta imza merasimi düzenlendi. İmza merasiminde yapılan açıklamaların akabinde gazeteciler ile farklı soru karşılık kısmına geçen Ahmet Parıltı Çebi, Portekizli bir teknik yönetici ile ilgili itirafta bulundu.

Üzüm bağları için vakit istedi

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, daha evvel görüşülen Portekizli bir çalıştırıcı hakkında açıklama yaptı. Çebi, Portekizli’nin üzüm bağları ile ilgilenmek için vakit istediğini söylemiş oldu.

“Adam bize, ‘siz oynayın Trabzon maçını, daha sonra gelirim’ dedi”

Çebi, şunları kaydetti: “Portekiz’de bir hoca bakıldı. İsmini bilmiyorum. Adam bize şunu söylemiş oldu: ‘Ben artık Portekiz’de bağlarımla uğraşıyorum. Siz oynayın Trabzonspor maçını, daha sonrasında gelirim’ Biz de natürel ki teşekkür ettik. esasen isimleri ben pek bilmiyorum. Ben yalnızca 1 milyon mu 2 milyon mu alıyor, ona bakıyorum.”

Leonardo Jardim olduğu düşünülüyor

Ahmet Işık Çebi’nin ismini unuttuğunu söylemiş olduği Portekizli teknik adamın, Leonardo Jardim olduğu düşünülüyor. Çebi, çalıştırıcı için “Bizden yıllık 4,5 milyon Euro istedi. Ayrıyeten Portekiz’de şarap üretimi yaptığı bağları varmış. Şu an üzümleri ile ilgilenmesi gerekiyormuş.” dedi.

Leonardo Jardim kimdir?

1 Ağustos 1974 doğumlu Leonardo Jardim, 1998/99 döneminde CD Portosantense ekibi ile yardımcı antrenör olarak teknik adamlığa başladı. CSD Câmara de Lobos ve Camacha kadrolarında yardımcı antrenörlük yapan Jardim, Camacha’da 2003/04 döneminde birinci adamlığa getirildi.

Chaves, Beira-Mar, Braga, Olimpiakos, Sporting CP, Monaco ve Al-Hilal Riyad kadrolarında teknik yöneticilik yaptı. Son olarak Suudi Arabistan takımı ile 26 maça çıkan Jardim, 15 galibiyet, 7 birliktelik ve 4 yenilgi aldı. Jardim, Al-Hilal Riyad’ın başında 52 puan elde ederken, 2.00 puan ortalaması yakaladı.