Bowen Yang, bu sanatçının New York'taki yaşamı özetlediğini düşünüyor

anKeRcKO

Yeni Üye
5

Chani uygulaması

Astrolojiye karşı çok şüpheciydim. Üniversitede çok fazla Carl Sagan kitabı okumuştum ve bunların hepsinin sahte bilim olduğunu düşündüm. Bu uygulama daha çok grafiğinizin gelişmesini anlamakla ilgilidir; nereye gittiğinizi, nereden geldiğinizi anlamak ve bu bilgilere dayanarak kontrol etmek.

6

“Ah, Maria!” (Broadway Dışı)

Sadece şaka düzeyinde, inanılmaz derecede komik ama anlatı düzeyinde de çok iyi kurgulanmış ve şaşırtıcı. Lincoln hikayesinde neler olduğunu biliyorsunuz ama ona yaklaşma şekli çok yeni. Mary Todd Lincoln'ün savaş sırasında kendi kargaşa dünyasında tamamen kapana kısılmış hissetmesinde dürüst bir yan var. Konunun çok ciddi ve çok ağır olması nedeniyle Cole Escola'nın en komik komedi dizisini yazmış olması oldukça dikkat çekicidir.

7

'Birlikte mutlu'

Henüz queer filmlerin planlanmadığı bir dönemde queer bir film. Gerçekten zehirli, istismarcı ve şiddet içeren bir dinamiğe sahip olan Hong Kong'lu bir eşcinsel çift hakkındadır. İlişkilerini kurtarmak için Arjantin'e giderler. Sonra oradayken kendilerini bir nevi izole ediyorlar. Sonunda aşka veda etmeye dair bu güzel hikaye.

8.

Alison Roman'ın domuz şehriye çorbası tarifi

Çorba tabanını oluşturma şekli çok basit ama bir o kadar da lezzetli. Bu sadece domuz etinin biraz kızartılması, ardından soya sosu veya tamari, soğan meselesi ve temelde hepsi bu. Bu çorbayı geçenlerde beni ziyarete gelen annem için yapmıştım ve o da bayılmıştı. “Bunu kim yapıyor?” diye soruyor. “İnanmayacaksın. Amerikalı beyaz bir kadın.”

9

“Çift Terapisi”

Bu tam olarak gerçeklik değil. Tam olarak belgesel değil. Çiftin danışmanı Orna Guralnik'tir ve gösterinin prodüksiyonunda dikkat çekici olan şey, onun ofisini bir ses sahnesinde yeniden yaratmalarıdır. İnsanlar filme alındıklarını biliyor. Ancak genel olarak inanılmaz derecede gerçek ve savunmasızdır ve kamera başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz şeyleri yakalar.

10

Whitney'deki Edward Hopper Koleksiyonu

Hopper'ın çalışmalarının her zaman New York'ta yaşamanın mükemmel bir özeti olduğunu düşünüyorum. Şimdi bir Hopper tablosuna baktığınızda, şehrin düzeni söz konusu olduğunda odalarda insanlar varmış gibi görünüyor, yani yakın çevrede, bir düzeyde hala izole edilmiş insanlar var.