Burak Yılmaz Beşiktaş’a dönüyor

BOTR

Aktif Üye
Lille’i geçen dönem Fransa Lig 1 şampiyonluğuna ulaştıran temel etkenler içinde yer alan Burak Yılmaz, bu devir bitecek kontratının akabinde Harika Lig’e dönmeyi planlıyor.

Burak Yılmaz Beşiktaş’ta bırakmak istiyor

Fanatik’te yer alan habere göre; Meslek finalini Türkiye’de yapmak isteyen Burak’ın tercihi Beşiktaş… Kongre üyelik kartını şahsen lider Ahmet Işık Çebi’den alan 36 yaşındaki futbolcunun, atacağı gollerle yeni dönemde Kara Kartal’ı şampiyonluğa taşıyıp futbol mesleğine masal üzere bir veda etmeyi planladığı söz edildi. Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’nin de bu talebe olumlu baktığı kaydedildi.

Batshuayi’nin yeri Burak’a dolacak

Bu dönem yer aldığı 3 kulvarda da hamle sınırındaki bitiricilik sorunu sebebiyle erkenden havlu atan Beşiktaş, yeni periyodun takımını kurmak için çalışmalara başladı. Bu doğrultuda dönem sonunda İngiltere Premier Lig grubu Chelsea’ye geri gönderilecek Michy Batshuayi’nin yerini doldurmak için çalışmalarda bulunan Kara Kartal’ın da Burak Yılmaz üzere deneyimli bir ismi takımında görmek istiyor.

2 yıl daha sonra geri dönecek

2006-08 dönemlerinin akabinde 2018-20 içinde da Beşiktaş forması giyen akabinde 2 yıl evvel Fransa Lig 1 takımlarından Lille’in yolunu tutan Burak Yılmaz, bir daha siyah-Beyazlı formayı giyecek.

‘200 golü geçmesini isterim’

A Ulusal Kadro mesleğine Portekiz karşısında kaçırdığı penaltı daha sonrasında nokta koyan Burak Yılmaz, bu dönem Lille formasıyla 34 maçta 7 gol ve 4 asistle oynadı. Deneyimli golcünün babası Fikret Yılmaz, oğluyla ilgili olarak birkaç ay evvel yaptığı açıklamada, “Biz Adanalıyız. Burak, Avrupa’da devam edip teknik yöneticilik lisansı da alabilir, öteki taraftan buraya da gelebilir. Ben burada 200 golü geçmesini istiyorum. Kendisine layık bir kadroda oynayıp, 200 golü geçip, futbola veda etmesini istiyorum” tabirlerini kullanmıştı.