Burak Yılmaz, Ulusal Kadro’yu bıraktığını deklare etti

BOTR

Aktif Üye
Portekiz karşısında Türkiye’nin tek golünü atan ve kritik bir penaltı vuruşundan yararlanamayan Burak Yılmaz, ulusal ekip mesleğini sonlandırdığını deklare etti.

Bu penaltıyı ömrüm oyunca herbiçimde her gece yatmadan atacağım

Burak Yılmaz: “Aslında bugün birinci devre tahminen fazlaca yeterli başlayamadık. Portekiz epeyce uygun başladı maça. daha sonradan kendimize güvenmeye başladık. Akabinde gol de geldi. Penaltıyı atsam 2-2 olacaktı. Atamadım… Nasıl atamadım, ben hala şok içerisindeyim. Ülkemizi üzdük, insanlarımızı üzdük. Başta ben üzdüm. Maçta hayli üzüldüm, hala da epeyce üzgünüm. Bu benim son Dünya Kupamdı. Bu da burada bitti. Bu penaltıyı ömrüm oyunca herbiçimde her gece yatmadan atacağım herbiçimde

Ulusal Grubu bıraktı

Ulusal Kadrosu bırakma sonucunı açıklayan Burak Yılmaz “Arkadaşlarım, hocamız bana fazlaca takviye oldu. Ben de his patlaması yaşadım. Çok üzüldüğüm için onlar da sarıldı. Benim gönlümü almak için bu kadrosu sen buraya getirdin dediler. Benim yanımda oldular. Onların üzerinde uygun bir tesir bıraktığımı düşünüyorum.

Benden bu kadar

Ben onlara ağabeylik yapmadım, onların bayağı bir grup arkadaşlarıydım. Bugün benim son maçımdı. Bugün ben Ulusal grup mesleğime noktayı koyuyorum. Artık bakıyorum Enes, Serdar Dursun… Nasıl bizler devraldıysak ben de onlara bayrağı devretmek istiyorum. bu biçimde üzgün bırakmak istemezdim lakin doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. Benden bu kadar.” tabirlerini kullandı.

Burak Yılmaz’ın Ulusal Kadro mesleği

A Ulusal Futbol Ekibi, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off yarı finalinde Portekiz’e deplasmanda 3-1 mağlup olarak Dünya Kupası’na katılma bahtını kaybettiği maç sonunda Burak Yılmaz, Ulusal Kadro’yu bıraktığını deklare etti.

Burak Yılmaz Türk Ulusal Kadrosu ile çıktığı 77 Maçta 31 Gol ve 8 Asistlik bir performans gösterdi.