Dünya sonunda Colman Domingo’yu yakaladı

anKeRcKO

Yeni Üye
Rustin için Wolfe’un canlı, zeki ve karizmatik bir oyuncuya ihtiyacı vardı; bu, Domingo’ya çok yakışan bir tanımdı. Wolfe, “Bayard’ı tanıyan insanlar, bir odaya girdiğinde herkesin başının döndüğünü söyledi” dedi. “Bu Colman’a çok benziyordu.” Ve Domingo, yönetmenin kendisini zorladığı konusunda haklı olduğunu hissetti.

Domingo, “Beni bir kişi, bir işbirlikçi ve onunla internette güreşebilecek biri olarak tamamen tanıdı ve benim için ayağa kalktı” dedi. “Netflix’i mi savundu? Obama’lara mı? Birisini savundu çünkü kararı kendisi verdi ve bu doğrudan bir teklifti.”

Film geleneksel olmasına rağmen, Rustin’in rolü sert bir aktivist olmaktan çok uzak, gösterişli, gey bir adamdı ve özgüveni o kadar bulaşıcıydı ki neredeyse herkesi kendisiyle birlikte silahlanmaya ikna edebilirdi. Domingo, “İnsanları silahsızlandırmak için yüksek ve çınlayan sesini bir araç olarak kullandığını düşünüyorum” dedi. “Dünyanın dört bir yanında koşan, lavta çalan ve Elizabeth dönemi aşk şarkılarını standart Orta Atlantik aksanıyla söyleyen siyahi eşcinsel bir adam mı? Bu çok çılgınca!

Ve Domingo, Rustin’in cinselliğini benimsemesinden keyif alıyordu, tıpkı yer kaplamaktan korkmadığı gibi: “Barda hâlâ üç dişi eksik olan erkekleri çekebiliyordu.” Domingo “The Tonight Show”da göründükten sonra Gömleğinin düğmeleri göbeğine kadar açık olan “Rustin”, filmin kadrosundaki genç oyunculardan biri olan Lilli Kay’den takdir dolu bir kısa mesaj aldı: “Sanırım Bayard seksi bir siyahi lider olarak hatırlanmak istiyor” dedi ona.

Ayrıca Domingo’nun cinselliğini de benimsemesi gerekiyordu: 20 yaşından beri dışarıda olmasına rağmen, şu anda bolca yaydığı güveni kazanmak için zamana ihtiyacı vardı. “Kocamın kullanmayı sevdiği bir söz var: ‘Güzel doğma, akıllı doğma'” dedi. Bir zamanlar zayıf ve utangaçken, artık iyi bir flörtçüye dönüşmüş ve kendi içinde ilham vermeyi öğrendiği kinetik enerjinin aynısını karakterlerine aşılamanın yollarını aramıştır: “‘Dot’ adlı oyunumu yönettiğimde, ilk oyun olan That Day I’i hatırlıyorum. şöyle dedi: “Bence tüm karakterler seksi; yaşlı kadın, eşcinsel çift, bekar kadın.” Çünkü cinselliği rollerin dışında bırakamazsınız.”