Erkan Özdamar, Muhteşem Lig hakemliği Yanı Sıra Zumba Hocalığı Yapıyor

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR HABER

Galatasaray- Sivasspor maçında verdiği kararla gündeme gelen Erkan Özdamar, yaptığı zumba hocalığı toplumsal medyada gündeme geldi. İşte Özdamar hakkında merak edilen ayrıntılar..

Sivasspor’un golünü iptal etti gündeme geldi

Sivasspor’un Galatasaray’a 50. dakikada attığı golü VAR ihtarıyla incelemeye giden maçın hakemi Erkan Özdamar, ofsayt sonucu vererek golü iptal etti. Durumu uzun müddet inceleyen Özdamar için gündeme golü niye iptal ettiği paylaşımları geldi. Yorumcular ve taraftarlar golün niye iptal edildiğini anlayamadı.

”niçin iptal etti anlamadık”

Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz, maçtan daha sonrasında hakemin golü niye iptal ettiğini anlamadıklarını lisana getirdi. Otyakmaz, “Maça damga vuran hakem yanlışları oldu. Bütün Türkiye’deki futbolseverlerin hiç biri golümüzün niye iptal edildiğini anlamadı, mana veremediler. Biz de anlamadık. İzledim. Herkese sordum. Kimse anlamadı niçinini.” dedi.

”sebebini hayli merak ediyorum”

Sivasspor teknik yöneticisi İstek Çalımbay ise maçtan daha sonrasında açıklamalarda bulundu. Çalımbay, “Bizim golün nasıl, niçin iptal edildiğini bir türlü çözemedim. Bakıyoruz ofsayt yok, bakıyoruz diğer bir şey yok. Bize göre gol gözüküyor, lakin maalesef olmadı. Bunun sebebini hayli merak ediyorum.” dedi.

Hem hakem, tıpkı vakitte zumba eğitmeni

1988 Ankara doğumlu olan Erkan Özdamar, hakemliğinin yanı sıra zumba eğitmenliği de yapıyor. Deneyimli hakem toplumsal medya hesaplarından zumba dansları paylaşıyor. Ayrıyeten kendisine özel çektiği dans görüntülerini da yayınlıyor. Taraftarlar ise bu duruma reaksiyon vermeye başladılar.

Taraftarlardan reaksiyon çoğaldı

Sivasspor maçından daha sonra yansılara maruz kalan maçın hakemi Erkan Özdamar için hem zumba eğitmenliği birebir vakitte futbol hakemliği konusunda yansılar gelmeye devam ediyor. Birtakım taraftarlar ikisinin tıpkı anda yapmasına reaksiyon göstererek hakemliği bırakmasını istemeye başladılar.

42 sarı kart verdi

Süper Lig’in hakemliği yapan Erkan Özdamar, bu dönem ligde 7 maçta nazaranv aldı. Özdamar, bu müsabakalarda 42 sarı kart ve 1 ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdi. Ayrıyeten 2 penaltı verdi.

Geçen dönem 25 müsabakada hakemlik bakılırsavi yapan Erkan Özdamar, bu maçlarda 97 sarı kart gösterirken 4 ikinci sarı karttan kırmızı kart verdi. Özdamar, 9 kırmızı kart verirken 15 penaltı sonucu verdi.

Kasımpaşa maçında duyuldu

Galatasaray ile Kasımpaşa’nın geçen dönem karşılaştığı maçta Kasımpaşa’nın penaltı beklediği duruma devam diyen Erkan Özdamar, birinci vakit içinderda İstanbul temsilcisi Kasımpaşa tarafınca ‘kara leke’ olarak nitelendirdi.

”Rakip aslına bakarsanız 9 kişi”

Geçen dönem Kasragümrük – Fenerbahçe maçında penaltı konumunda verdiği yanıt gündeme geldi. Savlara nazaran Fenerbahçe’nin penaltı beklediği konuma devam sonucu veren Özdamar, ”Rakip aslına bakarsan 9 kişi” karşılığı verdi.