Galatasaray’dan Ayrılmak İsteyen Berkan Kutlu Alanyaspor’a Dönebilir

BOTR

Aktif Üye
Sezon başında yaptığı transferlerle dikkat çeken Galatasaray’da Berkan Kutlu krizi yaşanıyor. La Liga takımlarından Villarreal ile oynanan hazırlık maçında alanda yer alan Berkan Kutlu, taraftarın kendisine cephe aldığını söylemişti. Beklenen performansın altında kalan genç oyuncunun ekipten ayrılacağı kaydedildi.

Berkan geri dönebilir

Milliyet’ten Nevzat Dindar, Berkan Kutlu’nun Sarı-Kırmızılı kulüten ayrılabileceğini söylemiş oldu. Nevzat Dindar, “Aldığım bilgiye nazaran Berkan Kutlu mutsuz olduğunu lisana getirdi ve eski kulübü Alanyaspor ile görüştü” tabirlerini kullandı.

Beklenenin altında

Geçtiğimiz dönemin başında Alanyaspor’dan 4 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Berkan Kutlu, beklenen performansın altında kaldı. Galatasaray forması ile toplam 61 maça çıkan orta saha, 1 gol, 4 asist kaydetti.

13 maçta 1 gol, 1 asist

Bu dönem Okan Buruk’tan 13 maçta forma talihi bulan Berkan Kutlu, Türkiye Kupası’nda 1 sefer gol sevinci yaşadı. 24 yaşındaki genç oyuncu, bir daha bir kupa maçında 1 de gol pası verdi.

İlk golünü bu dönem attı

Berkan Kutlu, Galatasaray’daki birinci golünü bu dönem Ziraat Türkiye Kupası’nda Ofspor’a attı. Maçın akabinde röportaj veren 24 yaşındaki futbolcu, “İlk golüm için epeyce memnunum. Benden hayli ailem ve sevdiklerim için kıymetliydi. Kolay günler geçirmedim. Artık bu golü atmak benim için fazlaca pahalı. Onlara armağan ediyorum” biçiminde konuştu.

“Ara transferde ayrılmak istiyorum”

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada hazırlık maçları yapan Galatasaray, geçtiğimiz günlerde Villarreal ile karşılaştı. Bu maçta Berkan Kutlu krizi yaşandı. Kutlu’nun taraftarların ağır ıslıklarına maruz kaldığı ve Okan Buruk’a “Taraftarlar bana cephe almış durumda. bu türlü devam edemem. Orta transferde ayrılmak istiyorum” dediği öğrenildi.

Okan Buruk: “Eleştirilere kulak asma”

Teknik yönetici Okan Buruk ise genç oyuncuyu “Eleştirilere kulak asma. Performansını yükselttiğinde bu tenkitler sona erecek” diyerek ikna etti.

Berkan Kutlu’nun Alanyaspor performansı

Futbola İsviçre’nin Monthey kulübünde başlayan Berkan Kutlu, Sion periyodunun akabinde Alanyaspor’a bedelsiz olarak geldi. Ulusal oyuncu Alanyaspor’da ise 42 müsabakada mühlet aldı. Berkan, 3 gol atıp, 3 de asist yaptı.