“Güverte Altı” yeni kaptanıyla yoluna devam ediyor

anKeRcKO

Yeni Üye
Below Deck'in yeni sezonuna başlamak, çocukken yaz kampına dönmek gibi olabilir; bunun eğlenceli olacağını ve aynı ortamda bulunacağınızı biliyorsunuz, ancak bazı insanlar farklı olacak ve siz de tam olarak öyle değilsiniz. ruh halinin nasıl olacağından eminim.

Bu sefer özellikle böyle hissettiriyor çünkü on bir sezonluk seride ilk kez Kaptan Lee Rosbach artık dümende değil. Bu, 2013'te Bravo'da ilk gösteriminden bu yana genişleyen realite TV evreninin en popüler özelliklerinden biri haline gelen bir seri için çok önemli bir an. Dizinin çekiciliği, çeşitli ekip üyeleri arasındaki sonsuz aşklara (bunlara “kayıkçılık” deniyordu) dayanıyordu. bilindiği gibi), korkunç kiralık misafirler ve suda kaç tane çapa zinciri prangasının olması gerektiğine dair bir tür pasif-agresif tartışma. Ve teknenin etrafında koşarken dramayı yöneten Rosbach her zaman vardı, “Öfkeli bir tavuktan daha öfkeliyim” ve “O köpeği o kadar çok becerdik ki, bir sürü yavru köpek sahibi olmalıyız” gibi tek satırlık sözler söylüyordu. ” .”

Gösterinin odak noktası artık, yanında küstah şef Fraser Olender ile motorlu yat Saint David'i yöneten Kerry Titheradge (“Below Deck Adventure”daki katı ama aptal kaptan) oluyor.

Olender, kaptandaki bu değişiklikle birlikte teknedeki enerjinin (hem ekrandaki hem de ekran dışındaki) farklı olduğunu söyledi.

Olender bir röportajda şunları söyledi: “Kerry'nin bu sezon, Lee'den farklı olarak faturasız bir tavrı olduğunu düşünüyorum, ki onu seviyorum.” “Kerry'de bana çok şey öğretti ve liderlik kararlarını çok erken vermek yerine beni sorunları doğrudan ekibimle ele almaya ve bunları çözmeye zorladı.”

Yönetim tarzındaki bu değişiklik, merkezi çatışmayı değiştiriyor – drama bir zamanlar kaptanın hoş olmayan mürettebat üyesini hızla kovmasına odaklanıyordu (Rosbach'ta görmüş olabileceğimiz gibi), drama artık tüm ekibin geçinmeye çalışmasına odaklanıyor (Titheradge'den beri) ). insanlara ikinci şansı verir).

Ayrıca Olender, kaptanın mürettebatla ilişkisinin de gemideki dramayı etkileyebileceğine dikkat çekti.

Olender, “Kaptanlar bilseler de bilmeseler de kendilerini kesinlikle adamıştır” dedi ve mürettebat için her şeyin “kaptanı etkilemek” ile ilgili olduğunu ekledi.

Bu olay, yeni sezonun başlarında, kıdemli güverte görevlisi Ben Willoughby'nin başka bir mürettebat üyesinin can yeleği giymediğine dikkat çektiğini telsizle bildirdiğinde ortaya çıkar; bu onun özel olarak kolaylıkla yapabileceği bir şeydir. Ardından gelen dram, ikisi arasında kişilerarası bir çatışmaya dönüştü ve her ikisinin de nihai hedefi Titheradge'i etkilemekti. (Elbette, iki denizci önceki mürettebat gecesinde öpüşmüştü; bu, Under Deck drama izleyicilerinin alışkın olduğu duruma daha uygun.)

Below Deck'in dizi sorumluları için oyuncu kadrosundaki değişiklik, dizinin nasıl görüneceğini yeniden düşünmelerine olanak sağladı.

Sezon prömiyerinden itibaren, bu sezondaki tek değişikliğin Rosbach'ın yokluğu olmadığı hemen anlaşıldı: çekimler daha yalın, şef tarafından günlük olarak hazırlanan çok çeşitli yemekler kendi göz kamaştırıcı çekimlerine kavuşuyor ve kameralar bazen Rosbach'ın perspektiflerine göre kesiliyor. Güvertede ve kadırga çevresinde koşan yatlar.

NBCUniversal'deki güncel senaryosuz yapımlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Noah Samton bir röportajda, “Göstericimiz Lauren Simms, her tür medyanın hevesli bir tüketicisidir” dedi. “Bize, stilistik olarak farklı duyguları nasıl uyandırabileceğimiz ve gerçekten işe yarayan şeyleri çıkarmadan Below Deck'in havasını nasıl biraz değiştirebileceğimiz konusunda farklı fikirler veriyor.”

Olender, sezonun geri kalanında ve muhtemelen gelecek sezonlarda, İngiliz mizahıyla, güveçlerine olan sevgisini ifade ederken, acımasız bir liderlik tarzı sergilemeyi hedefliyor.

Bravo tarafında, toplamda 26 sezona sahip olan “Yelkenli Yat”, “Akdeniz” ve “Down Under” gibi diğer “Below Deck” yan dizileri için de çalışmalarda değişiklikler var. Samton özellikle Down Under'ın çekimlerinin şu anda sürdüğünü ve dizinin orijinal konseptine sadık kalacağını ancak hayranların yeni şeyler görmeye hazır olması gerektiğini söyledi.

Samton, “Bunlar gerçek bir iş yapan gerçek yatlar, dolayısıyla bu sınırlar içinde kalmalısınız çünkü seyirci fazla üretilmiş veya sahte olan hiçbir şeyi istemeyecektir” dedi. “Bu yüzden gösterinin orijinal konseptine sadık kalarak kendimizi yeniden keşfetmenin yollarını bulmalıyız.”

Ve Olender'in dediği gibi, “Eminim ki bu seriyle tekrar çalışsam her yıl bir dizi tamamen kaotik ve felaketle sonuçlanan sorunlarla karşılaşacaktım; onu izlemeye değer kılan şey de bu.”