Kerem Aktürkoğlu: “Hata yapmadan galibiyete ulaştık”

anKeRcKO

Yeni Üye
Futbolcumuz Kerem Aktürkoğlu, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığımız Ankara Keçiörengücü uğraşının akabinde yayıncı kuruluşa değerlendirmede bulundu.

Hata yapmadan galibiyete ulaştığımızı söz eden Kerem, “Önemli olan galibiyetti. Hazırlık maçlarından sonuç olarak epeyce fazla istediğimiz alamasak da oyun olarak istediğimiz oyun oynuyorduk. Bugün de alana çıkmadan evvelce bunun konuşmasını yaptık. Hoş bir oyunla bıraktığımız yerden devam etmemiz gerektiğini söylemiş olduk. İşler epeyce istediğimiz üzere gitmedi fakat bu biçimde maçlar sahiden sıkıntı oluyor. Geçen sene bunun acısını ziyadesiyle çektik. Bu maçta bu biçimde bir yanlışa yer olmadığını tekraren konuştuk bugün de epey şükür kusur yapmadan galibiyete ulaştık.” tabirlerini kullandı.

Takım kaptanlarından biri olmanın kendisini gururlandırdığını tabir eden oyuncumuz, “Gerçekten epey büyük bir gurur benim için. Galatasaray’a geldiğim birinci vakti hatırlıyorum ve şu an, şimdiki olduğum durumdayım. Hakikaten bu tanım edilemez bir memnunluk; lakin kıymetli olan doğal ki saha ortasında kadro olarak daima bir arada Galatasaray’ı istediği yere getirebilmek. Bana bu nazaranv verilirse ben de bunu en düzgün biçimde yapacağıma inanıyorum. İnşallah sonu şampiyonluk olur. İki kupayla birlikte Galatasaray’a armağan etmiş oluruz.” formunda konuştu.

İstanbulspor maçı hakkında ise Kerem Aktürkoğlu, “Zor bir maç olacak. Rahat bir maç üzere gözükebiliyor kimi vakit, beşerler bu biçimde bir kanılara kapılabilir; ancak bizim asla bu biçimde bir oyuna bu biçimde bir kanıya kapılmamamız gerekiyor. Taraftarımıza bir arada bence o maç tüm taraftarla birlikte hayli hoş bir galibiyet alacağımıza inanıyorum. İnşallah galibiyetle lige bıraktığımız yerden devam ederiz.” dedi.