Norman Lear, Amerika’nın siyah ailelere bakış açısını yeniden şekillendirdi

anKeRcKO

Yeni Üye
Sanatçılar, performansın siyah Amerikalıları basmakalıp bir bakış açısıyla tasvir ettiğine inanıyordu. Bu endişelere rağmen dizinin yazarları JJ’i yardımcı karakterden dizinin ana karakterlerinden birine dönüştürdüler.

Amos, Televizyon Akademisi ile 2014 yılında yaptığı bir röportajda, “JJ’e ve tavuk şapkasına çok fazla vurgu yapıldığını ve her üç sayfada ‘Bilmiyorum’ diyeceğini düşündüm” dedi. Yapımcıların anlaşmazlığı Amos’un karakterini kaldırarak çözdüğünü ekledi. “Böylece dediler ki, ‘Sana ne söyleyeyim? Neden onu öldürmüyoruz ve sonra hepimiz hayatlarımıza devam edebiliyoruz?”

Rolle, Amos’u kovmanın yanı sıra geri dönmeden önce bir sezon boyunca gösteriden ayrıldı.

Stanis, “John’un geri dönmeyeceğini öğrendiğimizde senaryoyu okuduk ve bunun bir karışıklık olduğunu düşündüm” dedi ve 1998’de ölen Rolle kısa bir süreliğine uzaklaştığında şunu ekledi: “Onun pek de iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Gösteriyi tasarlandığı gibi bırakmaktan memnun oldum.”

Lear, 2014 tarihli otobiyografisi “Bunu Bile Tecrübe Ediyorum”da, Kara Panter üyelerinin ofisine gelip “İyi Zamanlar”ın siyahilerin yoksulluğu hakkındaki stereotipleri sürdürdüğünden şikayet ettiğini yazdı. Lear, 1975’te CBS’de yayınlanan “The Jeffersons”la yanıt verdi. Dizide Sherman Hemsley, Manhattan’da başarılı bir kuru temizleme işi ve lüks bir dairesi olan siyah bir adam olan George Jefferson’u, Isabel Sanford ise onun kuşatılmış karısı Louise’i canlandırıyordu.

Gibbs, 227 ve The Hughleys gibi dizilerdeki rolleri de içeren uzun bir kariyere başlamadan önce Florence rolünü üstlendi. 2021 yılında Hollywood Walk of Fame’de yıldızını aldığında törene Lear da eşlik etti. Gülmenin hayata yıllar kattığını söylediğini hatırladı ve hayatına yıllar kattığı için kendisine teşekkür etti.

92 yaşındaki Gibbs, “Norman olmasa insanların adımı bilemeyeceğini söyleyebilirim” dedi. “Beni işe aldı ve bu ilişkiden dolayı herkes Marla Gibbs’i tanıyor, Florence’ı da tanıyor, bu yüzden onun kesinlikle yıllar geçtikçe büyüdüğünü söyleyebilirim. hayat.”

Susan Beachy araştırmaya katkıda bulundu.