Paula Pell Girls5eva'da komik bir sahne hırsızı

anKeRcKO

Yeni Üye
“Girls5eva” yıldızı Paula Pell'in yaşadığı, New York'un kırsal kesimindeki rustik konut Breastchester, Manhattan'dan arabayla iki saat uzaklıkta, çok sayıda yoga stüdyosu ve sanat galerisinin sonunda yerini sakin kırsal alana bıraktığı uzun bir yolun sonunda yer alıyor. . Gözlerden uzak ama sahibinin arkadaşlığa pek ihtiyacı yok.

Pell'in buradaki çevresi aynı zamanda mini mülklerine “Body Positive” adını takan komedi yazarı ve aktris eşi Janine Brito'yu da içeriyor. Ayrıca bir Cuma sabahı ana evin oturma odasını ele geçiren, herkesin dikkatini çekmek için tırmalayan ve havlayan kurtarma köpekleri koleksiyonu var. Pell'in atları Eloise ve Verbena, evin yukarısındaki bir tepede bulunan bir ahırdaydı.

Pell teatral bir tavırla elini uzun gümüş buklelerinin arasından geçirerek, “Orada iki yaşlı kısrak var, burada da yaşlı bir kısrak var” dedi.

Pell'in anestezi altındaki kuşları sağlığına kavuşturduğu biliniyor. Yakındaki bir hayvan barınağında gönüllü olarak ihmal edilmiş evcil hayvanlara ve çiftlik hayvanlarına baktı. “Bana Domuzlara Fısıldayan denirdi” dedi. “Domuzların üzerinde uyurken çekilmiş fotoğraflarım var. Orada uzanıp onlara şarkı söylerdim.

Hayvan sevgisi gerçektir ve kişiliğinin ayrılmaz bir parçasıdır; yazar olarak 18 yılını geçirdiği ve filmlerde rol almaya devam ettiği Saturday Night Live'da hayal ettiği küstah, bilgisiz karakterler kadar Pell'in bir parçasıdır. ve televizyonda.

Pell, “İnsan her zaman kusurlu olacaktır” dedi. “Eğer söylemeseler yine de seni sevdiğimi söyleyecekler. Benim için hayvanlar sizi sevdiklerinde tamamen inanabileceğiniz tek canlılardır.”

Hayvanlar aynı zamanda onlara hangi bacak üzerinde yürürlerse yürüsünler tüm canlıların ikinci bir şansı hak ettiğini hatırlatır. Bu, artık hepsi büyümüş olan bir kız grubunun üyelerinin parlak günlerinden onlarca yıl sonra yeniden şöhret ve başarı kazanmaya çalışmasını konu alan komedi dizisi “Girls5eva”nın dersidir. (Şovun kendisi Peacock'ta iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıyaydı, ancak şimdi üçüncü sezon Perşembe günü Netflix'te yayınlanacak; 1. ve 2. sezonlar her iki hizmette de mevcut olacak.)

Bu aynı zamanda 60 yaşında her zaman hayalini kurduğu komedi yıldızı haline gelen Pell'in örnek aldığı bir ders: yazar olarak kariyerinin kendi kişiliğinden gerekli bir sapma olduğunu kanıtlayan sevilen bir sahne hırsızı ve iğneleyici bir tek satırlık roman. Keşif.

Pell'in mutfak masasında yaptığı bir sohbette açıkladığı gibi, bazen “Partideydim ama yemek işini ben yapıyordum” gibi geliyordu.

Giderek öne çıkan bir dizi komedi rolünün ardından Pell, oyunculuk konusunda farkındalık kazandı. “Bu en kolay şey” dedi. “Yazmak daha zordur. Oyunculara söylemeyin.”

Pell bir tabak meyve ve bir kutu “sağlıklı gıda mağazasından lezbiyen Pringles” yerken, o ve Brito birbirleriyle 20 yıllık yaş farkları ve somutlaştırdıkları veya içermedikleri cinsiyet stereotipleri hakkında sevgiyle dalga geçiyorlardı.

Pell, Brito için “O erkeksi bir lezbiyen, ben de rujum ve saçımla biraz daha kızsıyım.” Ama tabiri caizse gizli kasap benim. Koşarak dışarı çıkıyor ve 'Aman Tanrım' diyor. Bir örümcek var, öldür onu.'” Pell korkusuzca kollarını sıvamış gibi yaptı.

Benzer cesaret Pell'e “30 Rock” ve “Parks and Recreation” gibi dizilerde küçük, ilginç rollerde ve bir kadronun en intihara meyilli ve soğukkanlı üyesi Gloria'yı canlandırdığı “Girls5eva”da başrolde yer aldı. Sara Bareilles, Renée Elise Goldsberry ve Busy Philipps.

“SNL”nin yaratıcısı ve uzun süreli baş yapımcısı Lorne Michaels, “Paula, hayatta iyiliğin hakim olacağına dair size umut veren insanlardan sadece biri” dedi. Michaels, Pell'i 1995 yılında şov için yazmaya çalışırken, yardımcı itibarından uzaklaşıp Molly Shannon ve Cheri Oteri gibi kadın oyuncuları teşvik ederken işe aldı.

Pell, Joliet, Illinois ve Orlando, Florida'da büyüdü ve kendi deyimiyle “50 yaşında doğdu.” Ergenlik çağındayken okul yapımlarında güçlü sesli, olgun karakterleri canlandırmaya alıştı; örneğin “Müziğin Sesi” filmindeki Rahibe Ana gibi.

“SNL” onu işe aldığında Pell tema parkı gösterilerinde ve mezunları arasında Wayne Brady'nin de bulunduğu Orlando komedi tiyatrosu SAK'ta sahne alıyordu. Bir yazar olarak işe alınmanın, geçmişi oyunculuk olan biri için hem heyecan verici hem de kafa karıştırıcı olduğunu söyledi.

Pell, “Opera sanatçısı olmak için çalışıyormuşum gibi hissettim” dedi. “Sonra Met aradı ve 'Senin müzik yönetmeni olmanı istiyoruz' dedi. İnanılmaz bir teklifti ama farklıydı.”

Pell, “SNL”de Debbie Downer gibi unutulmaz karakterler yarattı ama yine de seyirci karşısına çıkmanın özlemini duyuyordu. Oyuncular için müzikal numaralar yazdı ve prova yaparken şöyle dedi: “Karanlık bir koridorda yumurtalı sandviç yiyordum, duygularımı bastırıyordum çünkü koronun bir parçası olmak istiyordum.”

Pell, New York'ta daha sonra evlendiği ve daha sonra boşandığı bir kadınla çıktı. Pell cinselliği hakkında “SNL”de ya da başka hiçbir yerde açık değildi.

Pell, “El ele tutuşmak istedi ve ben de 'Şu anda olmaz' dedim” dedi. “Ya da evlendiğimizde 'Bana karın deme' diyordu.”

“SNL” diye ekledi, “homofobik bir yer değildi. Kimse bana böyle hissettirmedi. Bu benim yargılanma korkumdu.”

“Mean Girls”ün beyni ve “Girls5eva”nın sorumlu yapımcısı Tina Fey, Pell'den iki yıl sonra, 1997 yılında “SNL”nin yazar kadrosuna katıldı ve Pell'in orada karşılaştığı ilk kişilerden biriydi.

Fey, “SNL”de Pell'i “sıcaklık ve insanlık kaynağı” olarak tanımladı ve Pell'in o dönemde meslektaşlarıyla bu yönünü paylaşmakta neden tereddüt ettiğini anlayabildiğini söyledi.

Fey, “Normal bir işyerine kıyasla buradan çıkmak biraz daha mı zor?” dedi. “Bunu söylediğim anda şaka mı oluyor? Sınırların olmadığı bir yerde bu adımı atmak daha mı zor?”

2001 yılında Pell, eşcinsel çocukların ebeveynlerini yatıştırmayı amaçlayan sahte bir ilacın hicivli bir reklamı üzerinde çalışırken gardını bir kez daha düşürdü. (Slogan şuydu: “Çünkü bu sizin sorununuz, onların değil.”)

Pell, bazı “SNL” yapımcılarının bölümün eşcinsel izleyicileri rahatsız etmesinden korktuğunu söyledi. “Sonunda tüm yapımcılara 'Ben eşcinselim ve şimdi size söylüyorum, bu dizide şimdiye kadar yazılmış en eşcinsel olumlu şey' dedim” diye anımsıyor.

2013 yılında “SNL”den ayrıldıktan sonra Pell, Fey ve Amy Poehler'in başrollerini paylaştığı 2015 yapımı müstehcen komedi “Sisters”ı yazdı. Aynı zamanda “Hudson Valley Ballers” ve “Mapleworth Murders” adlı yayın programlarının da yaratıcısıydı.

Pell, Documentary Now'da Elaine Stritch'e mükemmel bir saygı duruşunda bulundu! “Company” filminin oyuncu kaydının yapımının parodisini yapan bölüm. Ayrıca Peacock dizisi “AP Bio”da bir lise sekreterini canlandırdı ve kendisinin ve “SNL” arkadaşlarının yaptığı bir geziden ilham alan 2019 Netflix komedisi (Poehler tarafından yönetilen) “Wine Country”de neşeli eğlence düşkünlerinden birini canlandırdı. üstlendi.

Pell, “Elimde çok uzun bir videom var, muhteşemim, şapka gibi bir sepet bereketiyle 'Sunset Boulevard' şarkısını söylerken yer alıyorum” dedi. “'Şarap Ülkesi'ni çektiğimizde, 'Eğer üstsüz olmamı istiyorsan üstsüz olacağım' diye düşündüm. Menajerlerimden bir telefon aldım ve şöyle dedim: “Çıplaklık maddesini yeni aldık – bu senin için uygun mu?” Ben de 'Bunu öneren benim' dedim.”

Fey ve “Girls5eva”nın yaratıcısı Meredith Scardino, 2020'deki program hakkında Pell'e başvurduğunda Pell pek ilgilenmedi; O sırada o ve Brito, Kuzey Carolina'nın Asheville kentinde salgını atlatıyorlardı. Ancak Pell, rol arkadaşlarının kim olacağını öğrendikten ve pilot senaryoyu okuduktan sonra ikna olduğunu ve bunun yetişkin kadın arkadaşlığının gerçekçi ve dokunaklı bir tasvirini sunduğunu söyledi.

Dizi, Pell'in gerçek hayattaki özelliklerinin ve zayıflıklarının daha fazlasını Gloria'ya getirmesine olanak tanıdı: Pell diz ameliyatı geçirmek üzereyken (dizini zaten değiştirmişti), karakteri ikinci Filonun başında benzer bir hastalığa yakalandı.

Gloria'nın grupla yaptığı bir minibüs turu sırasında yaralı hayvanlara bakma ihtiyacı gibi diğer gelecek hikayeler, bu sezon gösteriyi yazan Brito tarafından bildirildi. (Brito ayrıca Gloria'nın cinsel kazanımlarını ayrıntılarıyla anlattığı, “Short Peg Bundy” ve “Cornfed Xena” gibi müstehcen takma adlarla dolu bir liste olan elektronik tabloyu da yazdı.)

Pell'in yanında yeterince zaman geçirin – örneğin bir buçuk saat – ve sonunda size kendisinin ve Brito'nun Pell'in boşanmasından sonraki aylarda nasıl çıkmaya ve çıkmaya başladıklarına dair en samimi ve yüz kızartıcı ayrıntıları anlatacaktır.

Uzun süredir arkadaşları ve meslektaşları onun sevimli açık sözlülüğünü takdir etmeye başladı. Aynı zamanda Pell'le “Sisters” ve “Belgesel Şimdi!” filmlerinde de çalışan Goldsberry şunları söyledi: “Paula'yı yeterince iyi tanıyamazsınız; eğer onu tanıyorsanız, onu çok iyi tanıyorsunuz.” O yüzde 100 özgün, her zaman kendisi ve kesinlikle onu geride tutan hiçbir şey yok.

Goldsberry komedyenler hakkında şunları söyledi: “Altınları acılarıdır.” Altınları korkularıdır. Altınları güvensizlikleridir. Ve tüm bunları parçalayarak insanları iyileştiriyorlar. Bu yüzden onu saklaması mantıklı olmazdı. Bu onların gücü.”

Pell'in cömertliğiyle ilgili her anekdot tamamen doğru çıkmıyor. Michaels, Pell'in birkaç yıl önce “bir kuşun -bir serçe derdim ama muhtemelen başka bir şeyin- kanat çırptığını gördüğünde, başının belada olduğunu düşünüp ona ağzını verdiği” hikayeyi belli belirsiz hatırladığını söyledi. -ağız.”

Pell'in bu ayrıntılardan bazılarının zamanla süslendiğini söylemesi şaşırtıcı değil: Yaralı kuş, soğuktan sersemlemiş ve ısınana kadar paltosuna sardığı bir karatavuk veya çalıkuşuydu. “Sonra hareket ettiğini duydum, açtım ve uçup gitti” dedi. (Ancak o ve Michaels, olayın kuş gribi paniği sırasında meydana geldiği konusunda hemfikirdi.)

Pell, “Girls5eva”dan uzakta geçirdiği süre boyunca ara sıra “SNL”yi ziyaret ediyor ve Kate McKinnon gibi konuk sunucular için yazılar yazmaya yardımcı oluyor (Pell ayrıca o bölümün müzik videosunda tampon çiftliği hakkında şarkı söyleyerek yer aldı). O ve Brito aynı zamanda Kim Kardashian'ın başrolde olacağı bir Netflix komedisinin senaryosunu da yazıyorlar.

Pell proje hakkında daha fazla ayrıntı açıklayamasa da, çalışmalarında, Girls5eva gibi programlarda ve kendi yazılarında, mizahı hassas insani duyguların gizli akıntısıyla dengeleyen daha geniş bir duyarlılıktan bahsetti.

“Yeğenim buna 'kalp kaşıntısı' diyor” dedi. “Düşündüm: Kalp kaşıntısını o mu uydurdu? “Her zaman kullandım çünkü bunu söylemesi hoşuma gidiyordu.” Ancak Pell bu terimi internette aradığında bunun kalp yetmezliği belirtisi olabileceğini öne süren bazı sonuçlar buldu. “Sanırım belki de bunu kullanmamalıyım?” dedi. “Bu da durumu biraz trajik kılıyor.”