Samuel West, D&D, Mendelssohn ve Ron Swanson’ın viskisinde teselli buluyor

anKeRcKO

Yeni Üye
6. Mücevher Mahallemizde Rum, Kürt ve Türk yemekleri sunan Gem adında harika bir restoran var. Yirmi yıl önce içeri girdim ve sipariş vermeden önce bunu ister misin dediler. Çünkü çok fazla yaptık ve gerçekten çok güzel. Ben de oturdum ve bu tür kıyılmış kebabı domates sosu ve ekmek ve tereyağlı yedim. Kesinlikle lezzetliydi. Yaklaşık sekiz yıldır başka bir şey yemedim.

7. Lagavulin 16 yaşında Üst kattaki rafta yaklaşık 15 farklı viskim var. Hızlı içmediğim için atlatmam çok uzun sürüyor. Ama kışın çok sıcak ve güzel. Ne kadar koyu, turbuk, ne kadar dumanlı o kadar iyi. En sevdiğim viski muhtemelen 16 yaşındaki Lagavulin, Nick Offerman’dan Ron Swanson’ın Parks and Recreation’da içtiği viski.

8. Penzance’e giden yataklı tren Tren Paddington’dan gece yarısına beş dakika kala kalkıyor, ancak uyuyan varsa saat 22:30’da binebilir, odana gidebilir ve yatağına geri dönmeden önce bir viski – çocuklar için cips – almak için açık büfe vagona gidebilirsin. Sabahları kapınızı çalarlar ve size kahve ve kruvasan veya domuz pastırması getirirler. Şanslıysanız, perdeyi kaldırırsanız güneşin St Michael Dağı’nın arkasından doğuşunu görebilir ve saat sekizi beş geçe Penzance’a varabilirsiniz. Sadece çocuklarımızı aldık ve çok sevdiler.

9. “Gerisi tarihtir” Bazen pencereden dışarı bakarken veya gazete okurken ve “Tanrım, her şey biraz çöp tenekesi gibi” diye düşündüğünüzde, geriye dönüp tarihte her şeyin biraz olduğu diğer zamanlara bakmak yardımcı olur. bir çöp tenekesinin yanması gibi ya da sadece bazı şeylerin değiştiği ve hatta korkunç şeylerin olduğu gerçeğine dair biraz daha fazla perspektif elde etmek için. İngiliz tarihçiler Dominic Sandbrook ve Tom Holland tarafından sunulan The Rest Is History podcast’ini sevmemin nedenlerinden biri de bu. Amerikan İç Savaşı hakkında harika bir diziniz var.

10. Mendelssohn Sekizlisi Felix Mendelssohn ilk versiyonu 16 yaşındayken yazdı. Parça çok parlak, çok mutlu, çok enerji, melodi, yaşam ve canlılık dolu. Bir genç olarak çello çalmak, oda müziğine geçiş ilacımdı. Oda müziği repertuarı aslında bana zaman zaman oyunculuktan çok dramayı hatırlatıyor – bir yaylı dörtlü ile birbirinizi gerçekten dinlemeniz gereken yol arasındaki birliktelik. Müzisyenlerle çalışmaktan gerçekten keyif alıyorum çünkü sadece yetenekli değiller, aynı zamanda pratik yapıyorlar. Oyuncular genellikle pratik yapmazlar.