Shane Gillis, “SNL” monologunda 2019'da kovulduğundan bahsetti

anKeRcKO

Yeni Üye
Komedyen Shane Gillis nihayet NBC Studio 8H'de sahne alma şansını yakaladığında, tek bir bölümde görünmeden önce “Saturday Night Live” oyuncu kadrosundan nasıl kovulduğu hakkında pek bir şey söylemedi.

Bunun yerine, artık popüler bir stand-up ve podcast yayıncısı olan Gillis, belki de kendisinin ve “SNL”nin farklı yollar izledikleri için daha iyi durumda olduklarını öne süren bir açılış monologu sundu.

Netflix'teki “Beautiful Dogs” gibi stand-up programlarında yer alan ve “Matt and Shane's Secret Podcast”in sunuculuğunu yapan Gillis, Eylül 2019'da “SNL” kadrosuna dahil olacağı açıklandı. Sadece birkaç gün sonra “SNL”, Gillis'in Çin halkını tanımlamak için saldırgan bir hakaret, karikatürize bir aksan ve film yapımcısı Judd Apatow ve komedyene atıfta bulunmak için kullanılan homofobik bir hakaret kullandığı yeniden ortaya çıkan podcast bölümlerine yönelik eleştirilerin ardından rotayı tersine çevirdi ve onu listeden çıkardı. Chris Gethard. ve başkan adayları Andrew Yang ve Senatör Bernie Sanders.

“SNL” o dönemde yaptığı bir açıklamada Gillis'in kullandığı dilin “saldırgan, incitici ve kabul edilemez” olduğunu söylemişti. Gillis, bir sosyal medya gönderisinde “sınırları zorlayan bir komedyen” olduğunu yazdı ve komedide “pek çok başarısızlık olacağını” ekledi.

Gillis, yaklaşık beş yıl sonra konuk sunucu olarak “SNL”ye geri döndüğünde, 1999'da programdan kovulduktan sonra Norm Macdonald'ın sunuculuğu devraldığı zamanki gibi monologunda yakıcı toprak yaklaşımını benimsemedi. (“Daha komik olmadım,” dedi Macdonald o sırada. “Şov gerçekten kötüleşti.”)

Gillis, “Evet, buradayım,” diye söze başladı. “Çoğunuzun muhtemelen kim olduğum hakkında hiçbir fikri yok. Aslında bir süre önce bu programdan kovuldum. Ama bilmiyorsanız, kim olduğumu bilmiyorsanız lütfen bakmayın. Lütfen bunu Google'da aratmayın. Bu iyi. Bu konuda endişelenmeyin.”

Gillis, “dürüst olmak gerekirse muhtemelen burada olmaması gerektiğini” söyleyerek şaka yaptı ve biyolojik olarak “lise futbol koçu” olmak üzere tasarlandığını ekledi. Ayrıca Gillis'in lisede kız basketbol koçu olarak gönüllü asistan olduğunu söylediği, stüdyo izleyicileri arasında gösterilen babasıyla da dalga geçti.

Ayrıca annesi ve hayatında ona daha yakın olduğu bir dönem hakkında da şaka yaptı. Gillis, “Anneme göre ben eşcinseldim” dedi. “Beni okuldan aldı, minibüse atladım. 'Kızım, bana gününü anlat' derdim.”

Gillis daha sonra Down sendromlu aile üyelerinin varlığından bahsetti. “Neredeyse beni yakalayacaktı” dedi, bir sağa bir sola dönerek. “Ben kaçtım ama o beni çaldı. Beni yakaladı.”

Gillis stüdyodaki izleyicinin eğlenen tepkisini şakayla geçiştirdi: “Bakın, elimde televizyonda gösterilebilecek hiçbir materyal yok, tamam mı? Elimden gelenin en iysini yaparım. Ayrıca burası son derece iyi aydınlatılmış. Herkesin eğlenmediğini hayal edebiliyorum. Bu şimdiye kadar yaşadığım en gergin olaydı.”

Gillis, Down sendromu hakkında konuşmanın insanları tedirgin edebileceğini kabul etti. Ancak buna sahip olduğunu bildiği kişilerin “tanıdığım herkesten daha iyi durumda olduğunu, iyi vakit geçiren tek kişiler onlar ve bu oldukça tutarlı.” Seçim nedeniyle endişelenmiyorlar. İyi vakit geçiriyorlar.”

Şunları ekledi: “Daha çok kahkaha alacağını düşündüm. Burada eğlenebileceğimizi düşündüm.”

Gillis, üç siyah çocuğu evlat edinen ve Down sendromlu bir kızı olan kız kardeşi hakkında şaka yaptı. Gelecekte yeğeninin büyüdüğü ve beyaz bir öğrenci tarafından zorbalığa uğradığı bir günü hayal etti.

“Ve sonra üç siyah çocuk birdenbire uçup geliyor ve bu krakerle balina avlamaya başlıyor” dedi. “Çok güzel bir an.”

Gillis ayrıca ailesi tarafından işletilen ve Down sendromlu kişilerin çalıştığı bir kafeden de bahsetti.

“Özellikle iş konusunda bizimle onlar arasında hiçbir fark yok” dedi. “'Senin sorunun ne dostum?' diyorsun. 'Bu işten o kadar nefret ediyorum ki' diyorlar.”

Haftanın soğuk açılışı

Seçim yılında bile “SNL”, Mikey Day'in Başkan Biden ve James Austin Johnson'ın muhtemel Cumhuriyetçi rakibi eski Başkan Donald Trump olduğu her programa başlayamayacağının farkında. Bazı haftalarda Johnson'ı Güney Carolina Cumhuriyetçisi Senatör Lindsey Graham olarak, Day'i ise Idaho Cumhuriyetçisi Senatör Jim Risch olarak göreceksiniz.

Day ve Johnson'ın, Marcello Hernández (Senatör Marco Rubio rolünde) ve Devon Walker (Senatör Tim Scott rolünde) ile bir barda bir masada oturup Trump'ın acısını paylaşırken bir yandan da çizgiyi takip etmeye devam ettiği bu haftaki açılış skeçinin kurgusu bu. o. Hernández, Trump'ın kendisini ayağa kalkıp Nikki Haley'i suçlamaya zorladığını söyleyerek Walker'la dalga geçtiğinde Walker şöyle yanıt verdi: “Bana ondan nefret ettiğimi söyletmedi.” O şöyle dedi: “Ondan gerçekten nefret etmelisin.” Ama hepiniz ne olduğunu gördünüz. Yaptım, değil mi? Doğrudan mikrofona gittim ve 'Hayır, sadece seni seviyorum' dedim.”

Johnson, “Ona gösterdin” diye yanıtladı.

Haftanın sahte film fragmanı

Gillis'in kadroda kalması durumunda “SNL”deki görev süresinin nasıl olacağına daha iyi bir bakış açısıyla, gösteri onun bir Trump empresyonisti olarak becerilerini sergiledi – yanı sıra sınırlı sayıda üretilen yüksek top spor ayakkabı seti hakkında bazı yeni haberler de. Trump bu akıllıca hicivli film fragmanında tanıtım yaptı.

Bu bölümde Gillis, basketbolda ve genel olarak hayatta kötü olan, ofiste çalışan bir aptal olan Gordon Dwyer'ı canlandırıyor; ta ki kendisine tanıdık, darmadağınık bir saç modeli ve agresif bir özgüven veren bir çift sihirli Trump spor ayakkabısı alana kadar. Andrew Dismukes ona şüpheci bir tavırla, “Yani Trump ayakkabılarının seni basketbolda iyi yaptığını mı söylüyorsun?” diye sordu. Gillis “Hayır” diye yanıtlıyor. “Bana bunu yapacak gücü veriyorsun söylemek “Basketbolda iyiyim ve insanlar buna gerçekten inanmaya başlayıncaya kadar bunu iki katına çıkaracağım.” Geride kalmamak için Johnson, fragmanın sonunda Gillis'le Donald-a-Donald karşılaşmasında Trump olarak da görünüyor.

Hafta Sonu Güncellemesi Haftanın Şakaları

Hafta Sonu Güncellemesi masasında sunucular Colin Jost ve Michael Che, 2024 başkanlık seçimlerini ve Alabama Yüksek Mahkemesinin test tüplerindeki dondurulmuş embriyoların çocuk olarak kabul edilmesi gerektiği yönündeki kararını tartıştılar.

Jost başladı:

Sadece birkaç saat önce Donald Trump Güney Carolina ön seçimini kazandı, bu da Trump'ın artık mahkeme dışında her yerde yenilmez olduğu anlamına geliyor. Trump aslında adaylığını gizli tuttu ve şimdiden genel seçimlere daha ılımlı, birleştirici bir tonla girdiği açıkça görülüyor. [The screen played a video of Trump saying, “Nov. 5 will be our new liberation day. But for the liars and cheaters and fraudsters and censors and impostors who have commandeered our government, it will be their judgment day.”] Bunu daha önce nerede duymuştum? Ah, doğru. Küfür.
Che şöyle devam etti:

Siyasi uzmanlar, Güney Carolina'daki siyah seçmenlerin Nikki Haley'e yardım edebileceğini ancak uzun süredir ondan hoşlanmadıklarını söylüyor. Bu büyük ölçüde “kaltak çok sıska” olarak bilinen bir olgudan kaynaklanmaktadır. Nikki Haley, Donald Trump'ın yerini alma yarışında kalmayacağını belirterek, “Yüzüğü öpme gereği duymuyorum” derken, Tim Scott da Trump'ın parmağındaki yüzüğü hemen emeceğini söyledi.
Jost daha sonra şöyle devam etti:

Alabama Yüksek Mahkemesi, IVF yoluyla oluşturulan embriyoların çocuk olduğuna karar verdi. Ve siyah embriyolar yetişkin olarak denenebilir. Embriyoların çocuklarla aynı olduğunu söylemeleri çılgınca. Eğer embriyonun bebekle aynı olduğunu düşünüyorsanız eşinize “Hey tatlım, bebeğimizi dondurucuda bıraktım” deyin.
Hafta Sonu Güncelleme Masası Haftanın Karakteri

Politikadan, güncel olaylardan ve bu haftaki programda olup biten hemen hemen her şeyden hoş bir mola veren Bowen Yang, Truman Capote'yi taklit etmek için Hafta Sonu Güncelleme masasına geldi – bu performans, kasıtlı olarak Tom Hollander'ın yazarı gibi görünen Tom Hollander'dan sonra modellendi. FX ve Hulu serisi “Feud: Capote vs. The Swans.”

Fötr şapka, gözlük ve gösterişli bir atkı takan Yang, Jost'un Kadın Tarihi Ayı hakkında konuşması konusundaki şaşkınlığına yanıt verdi. “Neden? Kadınları severim” dedi Yang. “Onlar oyuncak bebeklerin temelidir.” Yang, Amelia Earhart (“cennetteki büyük piç”) ve Florence Nightingale (“her hemşirede bir tane bulunmasının nedeni) gibi tarihi figürlerden bahsetti” Jost onu hikaye uydurmakla suçlayıp kadınları sevip sevmediğini sorduğunda Yang şu cevabı verdi: “Kimse kadınları eşcinsel bir erkek kadar sevmiyor.” Kim kadınlardan nefret eder.”