“Ted Lasso” 3. Sezon 9. Bölüm Özet: Colin’in anı

anKeRcKO

Yeni Üye
3. Sezon 9. Bölüm: “La Locker Room Aux Folles”

Bazen daha azı daha fazladır atasözünden şüphe duyanlar için örnek olarak Ted Lasso’nun bu bölümünden alıntı yapmama izin verin. Dikkat çekici ve hatta özellikle akılda kalıcı olarak adlandırdığım bir şey olmasa da, kısmen daha az bağımsız hikayelerle ilgilendiği için güzel bir ritmi var. Birçoğu yeni veya çevredeki karakterleri içeren alt plandan alt plana agresif sıçramalar daha az belirgindir – Keeley’nin sırasıyla Shandy ve Jack ile profesyonel ve romantik ilişkileri özellikle kötüydü – ve onların yokluğu hoş bir değişiklik.

Jack’ten bahsetmişken, görünüşe göre belli bir alt plan son derece gereksiz seyrini çoktan sürdürmüş. İtirazlarımın çoğunu geçen hafta sıraladım. Ama ben bile dizinin bir zamanlar yarı merkezi olan bir hikayeyi ne kadar gelişigüzel bir şekilde bir kenara attığına şaşırdım. Keeley ve Jack kavga ettiler, Jack kapıyı Nora gibi Bir Bebek Evinde çarptı ve şimdi (Nora’nın aksine) Arjantin’e taşındı. Bu, Keeley’nin işini finanse etmeleri için ne anlama geliyor? Geçmişte atılan alt planlar bir gösterge ise, Dubai Air ile şu anda kulübü tehdit eden anlaşmazlığı hatırlıyor musunuz? – kesinlikle hiçbir şey. Yine de kayıtlara geçmesi için geçmiş olsun ve önemli olan konuya geçelim.

kolin

Bu bölümün ana temasını merak eden herkesin çok özel başlığı okuması yeterlidir. Daha sonra bir Fransız filmine, bir Amerikan filmine ve popüler bir Broadway müzikaline uyarlanan eşcinsel bir çift hakkındaki oyun “La Cage Aux Folles” a gönderme yapıyor. Bölüm başlığını kaçıranlar için, AFC Richmond ekibi koreografisi güzel bir prova yaparken müzikalin başlangıcının seslerini ayarlamak istiyoruz (üzgünüm, Eğitim), bu da birkaç kesin pasın ardından Isaac’in golüyle sonuçlanır. Takım, onları son gördüğümüzden bu yana harika oynadı ve yakında sekiz maçlık bir galibiyet serisine sahip olacak! (Richmond’un uzun kazanma ve kaybetme serileri arasında hiç ortalama olmadan gidip geldiğini fark eden başka biri var mı?) Ruh hali iyi.

Biri hariç tüm hayaletler. Colin, Isaac’i şutundan dolayı tebrik ettiğinde kaşlarını çattı. Daha sonra Isaac, Colin’in bira davetini sert bir “hayır” ile reddeder. Sıradaki Brighton & Hove Albion maçından önce – I’m with Ted; kulağa bir hukuk firması gibi geliyor – Isaac, Colin’in yumruk girişimini görmezden geliyor. Sonunda, küfürlü bir taraftarla yüzleşmek için öfkeyle tribünlere hücum etmeden önce, sahada yaptığı bir hatanın ardından Colin’e saldırır.

Burada iki seçenek var. Isaac, ya Colin’in gey olduğu için kızgın – bu gerçeği geçen bölümde tesadüfen keşfetti – ya da Colin’in ona hiç söylemediği için kızgın. Durumun ne olacağından asla şüphe duymadığımı söylediğimde, Ted Lasso’nun düzenli izleyicilerinin tümü olmasa da çoğu adına konuştuğumu düşünüyorum. Bu, (ifadeyi affedin) doğrudan ölü olan bir olay örgüsüydü.

Ama bu etkisiz olduğu anlamına gelmez. Colin’in takıma yaptığı duyuru, bu sezon daha az gördüğümüz türden güzel bir kement dersi için hazırlık yapmakla kalmıyor, aynı zamanda Colin’in kendi geri dönüşü için de hazırlık yapıyor: “Koç, Denver hayranı olmakla eşcinsel oldun Broncos karşılaştırıldı mı? ?

Colin’i oynayan Billy Harris, son birkaç bölümde göze çarpıyordu ve her zaman ustaca bir komik dokunuş yaptığı bu bölümde hiç bu kadar iyi olmamıştı. Trent’e ekibe açıklamasının “bir sonraki en iyi yol” olduğunu açıkladıktan sonra, en iyi yolun ne olacağını açıklıyor. Ve size şunu söyleyeyim, Oprah’s Magazine’in o nüshasını ilk satın alan ben olurdum.

İkisi de kartlarını masaya yatırdıktan sonra Colin’in Isaac’le son konuşmasını anlatmaya başlama. İkisinin de beklemediği ama sonunda hazır oldukları komik bir sohbet eden iki arkadaş hakkındadır.

Profesyonel bir erkek spor takımında düpedüz homofobiklerin olmaması abartı mı? Muhtemelen. Ancak, yalnızca üç bölümümüz kaldığı gerçeği göz önüne alındığında, neredeyse kesinlikle en iyisi.

Nate (ve Jade ve Rupert)

Jade’in ofisine uğrayıp öğle yemeği getirmesi hem bizim hem de Nate için hoş bir sürpriz oldu. Ancak daha sonra West Ham mallarından bazı ürünler fırtına bulutlarını kaldırıyor. Bununla tabii ki Rupert’ı kastediyorum.

Boğazlı Lucifer daha sonra kişisel baştan çıkarma konusunda kısa ama kapsamlı bir ustalık sınıfı sunuyor: gelişigüzel bir şekilde Jade’in gülümsemesine iltifat ediyor, “amatör diyalektolog” parti numarasıyla hava atıyor ve Jade’in Nate’in liginin dışında olabileceğini ima ediyor. Bunların hiçbiri çok güçlü veya açık değil. Rupert, neyin işe yarayabileceğini görmek için iyi prova edilmiş çekiciliğini küçük dozlarda göstererek test eder ve değerlendirir.

Nate’in A Taste of Athens’te “dahi” bir kişilik yaratma girişimlerinden etkilenmediği gibi, Jade’de bunların hiçbiri yok. Rupert’ın ziyaretine ani tepkisi – “Çok zengin görünüyor” – şimdiye kadar ilham aldığı en sevimli küçültme olabilir. Ve Nate, patronunun “aslında gerçekten nezih” olduğunu açıkladığında, Jade daha iyi bilen birinin sürekli yarım gülümsemesiyle yanıt verir.

Nate ve Rupert’ı bir sonraki gördüğümüzde, sahne neredeyse bir korku filmi gibi sahneleniyor. Nate beyaz tahtasında eskizler çizerken, Rupert arkasında kapı eşiğinde beliriyor ve bir an için sessizce ve görünmez bir şekilde pusuda bekliyor. Sadece tehditkar müziği dinleyin: Bu başka bir gösteri olsaydı, Rupert elinde bir pala tutuyor olurdu. Ancak şakaları daha incelikli: Gösterişli bir şekilde Jade’in adını unutuyor ve davetsizce Nate’in baklavasını kullanıyor.

Daha sonra Rupert, Nate’i Jade’siz bir “erkekler gecesi” olan bir içki içmeye davet eder. Nate ortaya çıktığında ve Rupert ile iki güzel kadınla mutlu bir şekilde tanıştığında öğrendiğinden, bu, farklı erkekler için farklı anlamlara sahip olduğu açık bir ifadedir. “Kızlar bize katılacak,” diye açıklıyor, Nate dışında kimseyi şaşırtmadan. Gözlerinden düşen pulları neredeyse görebilirsin; Bir buzul yavrusunu izlemek gibi.

Nate özür diler ve bunun yerine Jade’in dairesine gider ve burada sevgi dolu bir dokunuşla öpüşmezler, sadece bir anlığına sarılırlar. Nate hayatın sınavını geçti ama Rupert’ın sınavında başarısız oldu. Sonuçları olup olmayacağını yakında öğreneceğiz.

Roy

Sor ve alacaksın. Geçen hafta dizinin Roy’a yaklaşımı konusunda oldukça sert davrandım. Bakın, Rebecca’nın uzun süredir gecikmiş sert sevgisi sayesinde, uzun zamandır ilk kez onun hakkında iyimser olmak için neden buluyoruz. (Bölüm 6’da Keeley’nin nerede olduğuyla ilgili o satır – “bunu hak ettiğini düşünen bir yerde” – sadece bir ısınmaydı.)

Roy tarzı dırdırların ardından Rebecca, vermesi gereken basın toplantısını atlamayı tartışmak için onunla oturur. “Hayatının geri kalanı için planın bu mu? Artık eğlenceli ya da kolay olmadığı anda her şeyden vazgeçeceksin, öyle mi?” diye soruyor. Ve hayır, kesinlikle sadece basın toplantısından bahsetmiyor. Güvenlik için, “Yolundan çekil adamım!”

Ve bölümün geri kalanında, hemen hemen öyle. Isaac soyunma odasından fırladığında Roy – geçen sezon Isaac’in güçlü bir takım kaptanı olmasına yardım ettiğini hatırlayacaksınız – destek sunan ama sorgulamaktan ve yargılamaktan kaçınan kişi. Ve sürpriz bir makyaj basın toplantısında, Isaac’in tribünlere hücumunu ancak kementleme olarak tanımlanabilecek bir hikayeyle açıklıyor. Roy için hala umut var.

Bu da elbette Roy ve Keeley için hâlâ umut olduğu anlamına geliyor. Belki. Son bölümde, Keeley ve Jamie’nin yeniden bir araya gelmesi daha olası görünüyordu. Ya da belki hiçbiri olmayacak. Belki Rebecca Keeley’i Evlat Ediniyor: Sonuçta, zaten oldukça annelik rolü oynuyor ve tartışıldığı gibi, medyum Rebecca’nın yalnızca “bir ailesi olacağını” ve “anne olacağını” söyledi. Beklenmedik bir dönüşle çözülen iki ana olay örgüsü! Bu da beni…

tik tak saat

Ted Lasso’nun şu anki bilgilerimize göre yayınlanacak olan 34 bölümünün 31. bölümündeyiz. Şov yapımcıları nihayetinde pes edip dördüncü bir sezon teklif etseler de, amaçladıkları tek şeyin üç sezon olduğuna ve anlatmak için yola çıktıkları hikayeyi tamamlayacaklarına kesinlikle inanıyorlar.

Bu, Rebecca’nın romantik/ebeveynlik durumunu, Keeley’nin romantik durumunu (muhtemelen ama mutlaka Roy veya Jamie ile), Ted’in ebeveynlik/coğrafi durumunu ve Nate’in ruhunun durumunu belirlememiz gereken üç bölümümüz olduğu anlamına gelir. Ted ayrılırsa, Richmond’un yeni menajeri kim olacak? Taraf küme düşecek mi – yoksa Premier Lig Şampiyonasını mı kazanacak?

Ve bunlar büyük sorulardan sadece birkaçı. Daha küçük olanlar – Rebecca, Rupert’ın Bayan Kakes ile ilişkisi hakkındaki bilgisini Rupert’a karşı kullanacak mı? Harika Phoebe’yi bir daha görebilecek miyiz? – kataloglanamayacak kadar çoktur. Kemer bağlamak. Birkaç hafta inişli çıkışlı olacak.

ufak tefek şeyler

• Bir bölüm daha, Rebecca’nın harika Hollandalı aşkından hiçbir iz olmadan geçti. Bu noktada bence bu hem iyi hem de kötü bir haber. Kötü, çünkü ortaya çıktığını varsayarsak, yayları tanım gereği aceleye getirilecek. Güzel, çünkü başka bir potansiyel aşk ilgisini tanıtmanın zamanının geldiğinden cidden şüpheliyim. Ancak, her zaman Keeley’i evlat edinme fırsatı olduğunu düşünüyorum.

• Şarkı söylemekten bahsetmişken, bölüm “La Cage Aux Folles” ile başladığı gibi bitiyor, bu durumda “I Am What I Am” şarkısı.

• Son bölümde Michelle ve Jake’in potansiyel evliliğine – ve Ted’in konuyla ilgili varoluşsal kaygısına – tüm odaklanmanın ardından, Ted/Henry/Michelle kotamız tek bir veli-öğretmen konferans görüşmesiyle sınırlıdır. Ve bu çağrıda öğretmenin tarafında olma fikri beni ne kadar korkutsa da, Ted’in “Gidip Ledbetter’ı bıraksak iyi olur” demesi oldukça zekiceydi.

• Koç Beard’ın basın toplantısında rock gitaristleri hakkında transatlantik bir tartışma başlatması gerekiyorsa, keşke Joe Walsh’tan daha iyi bir şampiyon seçseydi. “Cream’daki adam” hakkında güzel bir replik atmasına rağmen.