TFF ve MHK sonucu İle İhraç Edilen Hakemler İçin Tahkimde Kritik Gün

BOTR

Aktif Üye
AJANSSPOR HABER

Ortalarında Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık üzere isimlerin yer aldığı düdüğü astırılan 11 hakemin Tahkim duruşması yapılıyor.

Duruşmalı toplantı

Duruşmalı toplantı saat 12.00’de başladı. 15.00’e kadar sürecek toplantıya Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Abdulkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Bahattin Şimşek, Burak Şeker, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge, Tugay Kaan Numanoğlu, Alper Ulusoy ve daha evvel VAR takımına alınan Hakan Ceylan ve vekilleri katılıyor.

MHK’nın hakem operasyonu

Merkez Hakem Konseyi, 8 Mart’ta Üstün Lig ve 1. Lig Hakem ve Gözlemci Klasmanları bir daha belirlemişti. Buna bakılırsa 31 hakem ve gözlemcinin misyonuna son verilmişti. Ortalarında Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus’un da bulunduğu Muhteşem Lig’de nazaranv yapan hakemler karara itiraz ederek Tahkim Şurası’na başvurmuştu.

Ferhat Gündoğdu: Büsbütün ben sorumluyum

MHK Lideri Ferhat Gündoğdu, hakem klasmanlarının bir daha belirlenmesi sonucunda hiç bir dış faktörün belirleyici olmadığını söylemişti.

Gündoğdu şöyleki konuşmuştu: “31 hakem ve gözlemci için bir liste hazırladım. Büsbütün ben sorumluyum. Kimseden talep gelmedi. Kulüpler ve TFF Lideri olmak üzere kimse dahil olmadı. Bu büsbütün benim ve heyetimin hazırladığı listedir. TFF idaresine sunuldu ve kabul edildi. Kimse için kolay bir karar değil. Çok sıkıntı ve duygusal bir karar.”